Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano rulmanlı göbek üretmiş,

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Levent Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    haberi olan varmı ? gözümle görmesem inanmazdım, yoksa gözerim mi yanıldı şaşırdım mı ? 2009 dura ace göbekler rulmanlı, izmir doruk bisiklette Mustafa Gülerin 2009 dura ace cant setinin göbekleri rulmanlı ... bu konudaki bilgilerinizi yorumlarınızı paylaşın lütfen :ci:

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yaniliyorsunuz sanirim. Dura Ace'in yeni göbekleri, tipki 2007 XTR'lar gibi kafes bilyeli. Fakat ayar sistemi, tipki baska rulmanli göbeklerde oldugu gibi milin icerisinden 5 mm alyan anahtar ile yapiliyor (yine 2007 XTRdaki sistem). O nedenle de rulmanli gibi duruyor, ama degil. Shimano'nun web sitesindeki teknik cizimlerde de acikca görülüyor zaten.

Levent Temiz bunu beğendi.
  3. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    shimano nun türkçe 2009 kataoğunda göbekler rulmanlı yazıyor, bizde o yüzden rulmanlı olduğuna karar verdik, tabi bu bizim (selim abi,turgay germen ve ben) ilk anda ki heyacanla verdiğimiz bir karardı aslında dediğiniz gibi dış görünşü de rulmanlıya benziyor .. fakat göbekler rulmanlı değil. türkçe çeviri hatası olabilir.. shimano rulman kullanmıyor ve bunun rigidliğe katkı sağladını daha güvenli sürüş kalitesini arttırdığını sölüyor sürekli, sessiz sedasız digital viteslerin arasında kaynayacak bir değişim değil :in:

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Rulman degil de "Kapali sistem rulman" gibi bir ifade daha cok Türkcede bizim istedigimiz anlama geliyor sanirim.

Bunu okuyunca ben de cok heyecanlandim, hosuma da gitti acikcasi. Fakat sitesindeki teknik dökümanlar (göbek nasil acilir, hangi parca nedir vs) gösteriyor ki, rulman yok, kafesli bilyalar var.

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Mustafa abinin bisikletinde Reynolds jant seti var.Siz hangi bisikletini gördünüz acaba?

6. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    antreman bisikleti sanırım.

7. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    bildiğim kadarıyla mustafa güler in birkaç tane cant seti var onlardan biri de dura ace 2009 cant seti,

8. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    da biraz evvel teknik dokumanlara bakmış ve rulmanlı olmadığını teyit ettik, shimano zannedersem rulmanlı göbek üretmeyecek :cool: