Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shımano Revo Shıft Vites-Arka Aktarıcı Yardım...

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar bugün shımanonun revo shıft(toruney grubu her halde) vites kolundan aldım(15 lira harbi ucuza aldım internette 16 dolar).Neyse benim bisikletçiye gittim adam taktı, zannetti ki ucuz 4 5 liralık kollardan bunlar yan ürün vs... diyordu başta ayarı tam yapamadı vites en üst dişliye geçmiyordu,neyse sonra düzeldi.Çarşıda bir kaç tur atarken vitesi kademeli düşürdüğümde mesela 5'Den 4'e aldığımda arka aktarıcıdan tıt tıt tıt ses geliyor biraz hız yapdığımda geçiyor bazen de rahat bir şekilde geçiyor.Arka aktarıcımı değiştirmem mi lazım yoksa ayar mı tutmadı diyecemde adam 40 yıllık bisikletçi.Sorun sizce ne olabilir?

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ayarında problem gözüküyor.Küçük dişliye iniyorken duyuyorsan o sesi vites telini biraz serbest bırak ,büyük dişliye geçerken yaşıyorsan vites telini azıcık ger.Bu serbest bırak ve ger dediğim mesafeler anlattığın kadarıyla cok kısa mesafeler yani teli 1-2 milim serbest bırakacaksın yada gereceksin.( teli serbest bırakma ve germe işlemini aktarıcıda telin girdiği yerdeki yada vites kolundaki ayar yerlerinden yapabilirsin)

Tam ayar için şu linki incele.(tam modelini verseydin ona göre link yollardım ama bununla idare et sistem aynı sistem :))
    http://techdocs.shimano.com/media/t...02/SI-6NGRA-004-TUR_v1_m56577569830699988.pdf

Murat Sarp ve can akıncılar bunu beğendi.
  3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Vites kolunu anladım ama arka dişlide küçük dişliye inerken mi büyük dişliye çıkarken mi yaşıyorsun problemi yazmamışsın.Bu vites kolunun girişinde de ,arka aktarıcının girişinde de ince ayar kısmı mevcut.Vites telini vites kolundan da aktarıcı girişiniden de gerdirebilirsin yada pay varsa serbest bırakabilirsin.

can akıncılar bunu beğendi.