Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano r500

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Mert Dönmez tarafından paylaşıldı.

1. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
    Bu jant seti hakkında düşünceleriniz nelerdir xrs030 tiagra da bu xrs030 apexde mavic aksium var aksium hakkındaki yorumlar çok olumlu fakat fiyat olarak beni biraz zorlayacak.Bu jant setinin akıcılığı sağlamlığı nasıldır ? Örnek küçük çukurlarda vs sorun yaratırmı aradaki fark çokmu büyük ? Çukura örnek olması açısından bahçemdeki çukurların fotoğraflarını atabilirim akşama doğru.

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  3. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
  4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben aksium kullanıyorum . kasislerde bunny hop yaparak geçiyorum . duran araca 40 km hızla carptım . jantın akordu hafıf kactı ve yola devam ettım . akorddan sonra tekrar kacma veya tel kırma yaşamadım . şiddetle tavsiye ederim fiyatına gore en ıyı jantlardan birisidir.

5. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    R500 Kullanıyorum ve memnunum 6 aydır kullanıyorum 1 kere akord yaptırdım. Aksiumda kullandım. Aksiuamla R500 kıyaslandıgında aksium daha mantıklı bir secim :)

6. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Kullanmadım ama aksiumun rulmanlı olması avantaj. Zorlayabiliyorsanız xrs030 apexe zorlayın derim ben de gözümü ona diktim

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Uzman yorumu okumak iyidir.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
    Hocam alırım onu aylık 40 lira fazlası olur fakat hem apex de sorun çıksa parça fiyatı birde bisiklete en basitinden daha pedal vs alacağım :(

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sıfır bisikletin vites donanımında niye sorun çıksın onu çözemedim. :D
    Apex çöpe atılacak bir vites sistemi değil Tiagra'dan biraz daha iyi olduğu söyleniyor hatta.

10. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Shimano nun jant setleri genel itibariyle dayanıklılık yönüyle öne çıkıyor bence. r500 kısa bir süre kullandım (3 ay kadar) kullanan tanıdıklarımda oldu. Ben hiç akort bile yapma yaptırma gereği duymadım. Kullanan arkadaşlarımın genel ölçüde memnun olduğunu ancak ufak tefek problemleri olduğunu duydum. 1 kişi hariç o arkadaşıma da jant seti dayandığını görmedim zaten. Genel itibariyle çemberleri beğenilmiyordu galiba. shimano nun rs30 rs20 ve rs10 ları gayet iyi. Özellikle rs30 taş gibi jant seti. Mavic aksium hakkında pek bir tecrübem yok. belki 30 40 km kadar kullanmışımdır. Akıcılığı iyi aero teller falan güzel. Ama bence fiyatı yüksek. O kadar parayı pek hakettiğini düşünmüyorum. Memnun olmayan kişiler duydum. Belki abartıdır ayrıca kişisel görüş olduğu için değişebilir ama hamur gibi jant seti çok fazla esniyor göbekleri iyi değil alma diyenler olmuştu bana. (bir ara mavıc takıntım vardı illa mavic jant seti almak istiyorum diyordum.) r500 den memnun olmamayı anlarım çünkü fiyatı belli. çok üst model bir jant seti değil. O jant setinden beklentiler belli. Ki bence bekleneni veriyor da yani. Ama aksium r500 e göre biraz pahalı bir jant seti. Aksium neredeyse r500 e yakın şikayet alıyorsa bir sıkıntı vardır bence.

Berke bunu beğendi.
  11. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ylodan anlamam ama shimano candır :) hem yaygın, hem bilindik bir marka. Sanıyorum baktığınız jant da çok alt seviye bir jant değil.

12. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende cubenin üzerinde r500 geldi 600 e yakın km yaptım sorun yok akıcılığı güzel ki o kadar da kaldırımdan filan atladım ilk zamanlarda bende çok şüpheliydim ama korkacak birşey yokmuş :)
    Aksıum kullanmadım ama şuanda memnunum r500 den ileride tabiki değiştirebilirim genel olarak olumlu düşüncelerim :)

13. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
    Hocam bencede tiagradan iyide düştüm diyelim.Bişey olduğu zaman parçalar pahalı gelir galiba :D Çaktırmayın kendimi uzaklaştırmaya çalışıyorum pedallı gelse sorun değil ama birde pedal alıcam 50-60 a iyi pedallar varmdır ?

14. Umut Y.

Umut Y. Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Ben de salcano xrs030 apex modelini sipariş ettirdim 1 hafta içinde teslim alcam bisikleti.Bence ne yap et apex ve aksium olanını almaya bak.Mesela geçen sene xrs030 tiagra ve apex te aksium jant vardı ama bu sene apex e aksium jant kullanıldı eğer tiagra aksium olsaydı sırf o yüzden bile tiagra alırdım...Göbek dediğin ötecek arkadaş...

15. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
    zaten 54 kadro 2013 bi tiagra bulsam hem indirimli olarak alırım hem aksium çok iyi olur benim içim

Umut Y. bunu beğendi.
  16. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisiklet ile takla atmadığınız sürece donanıma çok büyük bir zarar gelmez diye düşünüyorum. Hasar gelse bile kullanılmayacak duruma gelmez çünkü o kadar da kötü parçalardan oluşmuyor hiç bir donanım korkmaya gerek yok. Pedal çok büyük problem değil her bisikletçide bulursunuz 50-60 liraya illa ki normal bir pedal bulursunuz.

17. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    valla ben ters takla attım :( sadece vites kolu çok ufak çizildi o kadar dediğin gibi o kadar kolay hasar almaz donanım neyse şimdi alıştım ön frene daha dikkatli sıkıyorum :)

18. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-r540-spd-sl-road-pedals/rp-prod5369 ilk etapta 10-20 ye dandik bişey takarım sonra internetten aldığım ödemeyle bunu alırım sonra harçlıklardan toplayıp bir spd ayakkabı alırım.Ama xrs030 apex ve tiagra arasında halen gidip geliyorum bir tarafta bütçe birtarafta aksium apex :(

19. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bütçeniz yetmiyor ise Tiagra modelini alabilirsiniz sonuçta ilk kez yol bisikleti kullanmayacak mısınız? Çok fark göreceğinizi sanmam.

20. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
    Bende öyle düşünüyorum bakalım nisan sonu mayıs başı gibi düşünüyorum.Pedere bağlı herşey.