Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano politikası

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında alperen_69 tarafından paylaşıldı.

1. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben 1995 dan beri shimano vs takip ediyorum ve merak ettiğim bazı konular var şimdi birkaç senedir piyasada olan deore var yeni katılan saint ve hone var tamam,peki saint ve hone katagorileri farklı olduğundan çıkarmış diyelim,exage ,stx,stx rc bunları neden sildi shimano yani bunlar varken deore ye ne gerek vardı ve bu isimleri bitirmesinin nedenini bilen varmı ha bide ben 8 vitesli kullanıyorum mtb de şimdi 9 vitesliler var bunun sonu nereye kadar yakında 10 viteslide çıkarmı bu bir stratejimidir

teşekkürler

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Günü gelecek, Deore de silinecek. Çünkü "marka" dediğiniz olay zamanla eskir, müşteriler o markayı duymaktan, görmekten sıkılırlar.
    Dikkat edin, etrafınızdaki her şeyin sürekli modelleri değişir. Bu doğal bir süreçtir (Markanın yaşam eğrisini internette arayıp bulabilirsiniz).
    Kısacası bir pazarlama stratejisidir, ötesi yalandır :).

alperen_69 bunu beğendi.
  3. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    öylede stx varkende deore xt -lx var halada var silinecek gibi de değiller bunlar yer etmişler artık ondanmı dır acaba

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Deore LX ve XT serileri STC lere göre daha alt seri idi zaten yani şimdinin deoresi gibi...

Nasıl otomobil markaları her 5-7 senede bir alt ve orta serilerinde satışları canlandırmak için model ve isim değişikliğine gidiyorlarsa Shimanoda aynısını yapıyo alt ve orta sınıftaki modeller değişirken üst modellerde alışkanlıkları korumak için ve üst model müşterisinin ilgisini değiştirmemek için değişim olmuyor...