Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano PD - M530 Pedalı Hakkında

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Tolga ASLANTÜRK tarafından paylaşıldı.

1. Tolga ASLANTÜRK

Tolga ASLANTÜRK Biraz Güneş Biraz Pedal

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle merhaba...
    Konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim, biraz araştırdım ve pedal da çekiş sisteminin bir parçası sayılabileceğinden buraya açtım...

İlk konum ve bir fikir danışmak istiyorum... Yakın zamanda SPD pedala geçmek istiyorum ve fiyat / performans açısından kendimce uygun gördüğüm bir model var... Shimano nun PD-M530 modeli... Tercih etmemin sebebi gerek ayakkabı gerek ayakkabısız kullanılabiliyor olması... Bir tarafı düz diğer tarafı ayakkabı için... Kullanan bir arkadaşım ayakkabıyı çıkarmada bir sorun yaşıyordu... Bir kaç defa durup düştüğünü gördüm... Pedalı çıkarmak için gerekli ayarı en hafif haline almasına rağmen yine o küçük hareketle çıkmıyordu...

Şimdi benim sorum şu ;
    Bu pedaldan kullanan var mı ? Bahsettiğim şey acaba pedala has bir şey mi yoksa arkadaşımın henüz yeterli tecrübeyi kazanamamış olmasından mı kaynaklı ? İkinci sorum ise bu pedal sisteminde ayakkabılar hep standart mıdır yanı ayakkabı pedal uyumsuzluğu gibi bir şey söz konusu olabilir mi ? Önce pedalı sonra ayakkabıyı alacağım...

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Tolga,
    Seçim fena değil, sorularına cevap vermeye çalışayım.
    -SPD pedallarda kilitleme ve çıkarma gerginlik ayarı vardır vida sayesinde isteğinize göre ayarını yaparak nasıl çıkarıp kilitleyeceğinizi ayarlayarak bu tür sorunlardan kurtulursunuz
    -SPD pedallarda ayakkabılar hep standart olarak bilinsede ve istediğiniz ayakkabıyı kullanabiliyor olsanızda aslında kilitleme ve çıkarma sorunları ayakkabı uyumsuzluklarından doğuyor,aslında her pedalın bir kaç ayakkabı modeli mevcuttur
    -PD-M530 SPD pedal için en iyi eşleşen ayakkabı modeli : SH-M088 / SH-M064 / SH-M162 - SPD sandalet : SH-SD66

Fatih DEMİRKAN ve Tolga ASLANTÜRK bunu beğendi.
  3. Tolga ASLANTÜRK

Tolga ASLANTÜRK Biraz Güneş Biraz Pedal

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim Ali Bey... Yukarıda da söylediğim gibi o gerginlik ayarı en düşükte olmasına rağmen yine de rahat çıkmadığından bahsediyordu... Bu sebeple benimde kafama takıldı bende alırsam aynı sorunu mu yaşayacağım diye... O zaman ayakkabı uyumsuzluğu başlıca sebeplerden birisi... Tekrar teşekkürler :)

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Rica ederim Tolga bey, iyi günler dilerim :)