Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano mt65 vs. mavic crossride

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Hüsnü Deniz Kalaycı tarafından paylaşıldı.

1. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    arkadaşlar yakın zamanda yeni jant seti alacağım. başlıkta bulunan iki jant seti arasında gidip geliyorum sizlerinde bir fikrini alayım dedim. iki sette hemen hemen aynı fiyat aralığında. shimano hem tubeless uyumlu hemde mavic'e göre daha hafif. mavic ise rulmanlı göbeklerle öne çıkıyor (gerçi rulman iyi kontra ayarı yapılmış bilyalı göbeklerden biraz daha akıcı sadece). sağlamlık konusunda crossride kendini kanıtlamış durumda sanıyorum ama mt65'in o kadar fazla kullanıcısı yok dolayısıyla onun sağlamlığı konusunda pek fikir sahibi olamadım (sağlamlıkta çok göreceli bir kavram bence). ikisininde kullanıcılarının yorumlarını alsam çok iyi olacak. şimdiden teşekkürler

2. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    bütün sorulara kendiniz cevap vermişsiniz zaten 30 bin km hiç bakım yapmadan yol alan bilyalı bir jant çıkarsa ondan sonra yan yana yazılmayı hakederler. rulmanın kontra ayarı bilyalı kadar mühim değil. belirgin şekilde sert sıkılmadığı sürece üzerine yük bindiğinde herzaman açık ara akıcıdır.

3. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Seçimlerine bakılırsa biraz bam güm ve arazi,patika,dere tepe,kaldırım in çık falan kullanıyorsun,eğer öyleysen ve full suspansiyon kullanıyorsan mavic değilsen shimano...