Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano modelleri hakkında

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ApQ tarafından paylaşıldı.

1. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    shimanonun sitesinde saint ve hone isimli iki model buldum bu modeller neden yaygın değil yada Türkiye'ye gelmiyor mu? özellikle saint modeli sıralamada xtr ile xt arasına konmuş bu kadar üst düzey bir model neden kullanılmıyor?

2. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    bu konuda bana yardımcı olacak kimse yokmu ya? bu sitede çok bilgili kişilerin olduğunu biliyorum neden bu parçalar yaygın değil kimse bilmiyormu?

3. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    saint sürüş tarzı daha çok downhill ağırlıklı olup, ister göbekleri olsun isterse fren ve vites sistemi olsun dayanıklılık göz önünde bulunarak tasarlanan parçalar ve bildiğim kadarıyla DH bisikletlerde ağırlık XC ye göre çok sorun olmadığından XT ve XTR a göre daha ağır diye tahmin ediyorum.
    türkiyede bulunup bulunmadığına gelince ben hiçbiryerde görmedim gören veya duyan varmı?
    inş. yanlış bişi yazmamışımdır,eğer yanlışım varsa lütfen düzeltiniz:D

bicycle16 ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Zafer doğru söylemiş.

Hone ve Saint'in alanları çok farklı. Saint direk Downhill/Freeride alanına, Hone ise Freeride/All Mountain alanına hitap ediyor. Oysa XT ve XTR Cross Country - Yarış alanına hitap ediyor.

Saint zaten gerek özel arka vitesi (mil bağlantılı) gerek 203 mm.lik rotorları, kısa kontrol kollu vites kolları olsun bir çok parçasıyla apayrı bir dünya.

Hone ise Saint'in alt sınıfı. Kimi parçaları LX'ten alınma (bkz. Ayna kol kolları), kimileri ise Saint izleri taşıyor.

Ülkemizde çok yaygın olmayışının nedeni tabi ki talep olmaması, daha doğrusu var olan talebin yeterli görülmemesi. Ancak yine de bazı firmalar kısıtlı da olsa bu parçaları getiriyor. Biraz araştırma yapınca Saint de Hona da ülkemizde bulunabilir.

ApQ ve zafersidal bunu beğendi.
  5. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sanki bu sitede shimano 2008 katalogu görmüştüm.bilenler yardımcı olabilirler mi?

6. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: