Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano m445

Konu, 'Frenler' kısmında mertcan kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. mertcan kurtcebe

mertcan kurtcebe Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaşlar öncelikle herkese kucak dolusu sevgiler :) sedona 751 almayı planlıyorum fakat hidrolik işi kafamı kurcalıyor 5-6 sene sonra uygun balata bulabilirmiyim , havası nasıl alınır, nasıl yağ konur bu bölgede anlayan olmadığı için size sordum elimden her iş gelir :cool: ama hidrolik işine hiç bulaşmadım sizce ne yapmalıyım :(

2. BF Okuru

BF Okuru Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Mertcan,
    Kafanı hidrolik işi hiç kurcalamasın, düzgün kullandıktan sonra hiç bir sorun ile karşılaşmazsın. Öyle sürekli yağ değişimi olmaz, sürekli yağ deşitirenleri ben bu forumdan başka yerde görmedim ve anlamışta değilim. Bu zamana kadar kullandığım hidrolik frenli bisikletlerimin hiç birinde yağ değişimi ve balata değişimi yapmadım, kullanım ile alakalı bir dorum değil, gayette MTB'ce :) kullanıyorum bisikleti. Yani okadar kafaya takma yağ değişimi ve pad değişimi ile karşılaşmazsın eğer ihtiyacın olursada Youtube'deki videolardan destek alabilirsin. İyi şanslar ve iyi günler dilerim.

hakan çelik bunu beğendi.
    mertcan kurtcebe

mertcan kurtcebe Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    teşekürler dostum yinede şöle prof bir v frenliye hayır diyemem hani :D

4. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    M445 harika bir frendir. Tavsiye ederim. Hava kaçırması yağ kaçırması, hiç bir problemini görmedim ben şimdiye kadar. asfalt yolda da kendini gösterir, Toprak yolda %5 eğimli biraz büyük taşlı ( Zeytinlikten aşağı inerken köy yolu işte ) Güvenerek kullandığım bir frendir. Yağ değişimi nasıl olur hiç bilmem. Kısacası hidrolik fren bir başkadır. Sıkarken fren kolunu insana mutluluk verir. :)