Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano M445 Hidrolik disk fren Balatası

Konu, 'Frenler' kısmında hakan çelik tarafından paylaşıldı.

1. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba ! 2 ay önce 25 Haziran da almış olduğum Mosso DRE 301 bisikletimde bulunan Shimano M445 frenlerden artık ön frende bir sıkıntı yaşadığımı düşünüyorum. Eskiden çivi gibi olan frenler, teknik olarak arka fren hala çivi gibi :D , ön frende uyguladığım baskıyı biraz arttırmam gerekiyor bisikleti durdurmam için. 20 km hızla giderken bisiklette ön fren e baya orta bir güç uyguladımmı bisiklet yavaşlıyor. ilk günlerde olsaydı bu orta güçte muhtemelen takla atardım :D Şuan fren çalışıyor. Fakat dediğim gibi daha fazla güç uygulamam gerekiyor. Ve ben bundan memnun değilim. İçimde frenlerin eskisi gibi ÇİVİ gibi olmasını istiyorum.

KISACASI : bisikleti 2.5 ay önce aldım. 800 km den biraz fazla bir km de adı üstünde dağ bisikleti ve zorlu arazi koşullarında kullandım çoğunlukta ve ön fren balatalarının değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

LAKİN, internette ne kadar baksamda sanırım frenime uygun balata bulamadım. Türlü türlü balatalar var hangisi benim bisikletime olur onu bilmiyorum ama... M445 e hangi balatalar olur bir fikriniz var mı ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

2. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
  3. mertcan kurtcebe

mertcan kurtcebe Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    en korktuğum konudur balata meselesi bende kron xc 750 alıcam ondada m446 fren var aynımı acaba 445 le :)

4. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam acaba temizliğini yaptınız mı frenlerin?

ben bulaşık deterjanı ile ovup. Tazikli buhar ile temizlemiştim frenlerimi her hafta yapıyorum ve bisikleti 700KMden fazladır kullanıyorum.
    Frenler %90 aynı gibi :D hatta istasyonlardaki pompalara gidip 60 bar a alip balataların oraya tutun çıkan toza şaşırırsınız. ki ben yol kullanıyorum.

5. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Belkide toprak yoldan kapan toz sebebiyle, ön frende sıkıntı olabilir. Bu yüzden tavsiyenize uyarak temizlik yapacağım. Ama dediğim gibi Ön frende sıkıntı olduğunu düşünüyorum yinede. Verdiğim linkteki ürün acaba sıkıntı çıkarırmı uyum açısından ?

6. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
  7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Hakan disk fren için pad'i okadar önemli birşey değil, telaşe yapmaya gerek yok :) linkteki pad 445 uyumlu sorun etme. Ayrıca pad'i sökebilirsen tavsiyem ince dişli bir zımpara ile hafif şekilde üzerindeki ince yağ ve kir tabakasını alırsan pad'ların daha iş görür bir mikrofiber bir bez ilede rotorları silersen eskisi gibi senin tabirinle çivi gib :) tutar merak etme.
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...k-fren/deore-br-m-485-disk-fren-balatasi.html

hakan çelik bunu beğendi.
  8. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:

Teşekkür ederim Ali. Birazdan dediğin gibi pad'i çıkarıp zımpara ile temizleyeceğim lakin yine aynı sorun olursa bu sefer, verdiğin linkteki ürünü satın alacağım. Verdiğin tavsiye için tekrardan teşekkürler.

9. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    kesinlikle disklerinizde zımpara kullanmayın.hiç bir işe yaramayacaktır.

konumu inceleyebilirsininz.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=122901&highlight=