Shimano m4000 alivio

Biyenne

Üye
Tepki
10
İsim
Abdulkerim
M4000 grup seti almak istiyorum, bu set hakkinda olumlu,olumsuz görüşlerinizi almak istiyorum. Birde sram x4 araştırdım bununla aynı seviyede olduğunu gördüm sıralamada, tecrübe istatistik ten daha önemli benim için kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu yeni seriyi çok başarılı buldum. Hem (özellikle) görsel olarak hem de aynakol gibi seviye atlayan parçalar olarak. Bu aynakol tipindeki güncelleme uzun ömür ve bakım kolaylığı gibi artılar getirecektir. Hollowtech II sisteme geçilmesi, gümüş renkleri ve ufak modifikasyonlarla artık bence net şekilde kademe atlamış, Altus ve Acera'dan ayrılmış gibi görünüyor.

Gerçi son Acera serisi de güzel güncelleme gördü, deneme şansım olmadı fakat Alivio ayrı duruyor.

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
Vites konusunda shimano önde gidiyor olabilir ama sram x serisindeki aynakollar mükemmel bana kalırsa sram x4 al

x01 e de bakmalısın

• Beğen
Tepkiler: Biyenne

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Sram x4 ü 25000 km kullandım 4 sene boyunca ayarı bir iki kere kaçtı...

• Beğen
Tepkiler: selket

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
@can akıncılar
Önermemin sebeblerinden birisi de bu

Biyenne

Üye
Tepki
10
İsim
Abdulkerim
@selket peki sram x4 setini nerden daha uyguna bulabilirim bilgin varmı

Şöyle söyliyim bu seti alınca sram veya alivio ilerde mutlaka lvl atlamak istiyor insan, ileride satarken hangisinin piyasası daha hızlı bilginiz varsa yararlanmak isterim.;)

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
@Biyenne
Abi ben piyasayı neredeyse bilmiyorum sadece bisiklet toplamadan dolayı bir tecrübem var ama shimano daha fazla para eder diye düşünüyorum srama güven tam oturmadı çoğu insanda, bu yüzden de truvativler fln çıktı miniminnacık "powered by sram" diye yazan ve sramın tarzından biraz farklı duran(görsel olarak), yani sram alır kullanırsın yıllarca, shimano alirsin 2 sene sonra satmaya kalkarsın umarım anlatabilmişimdir gece gece kafanızı şişirdim :D

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
Aynakol iyi hoşta bi elime deoreun bi elime alivionun aynakolu alarak tarttığımda alivio bariz ağırdı çok fark var grup set yerine aynakolu en azından deore almak daha mantıklı. Bahsettiğim alivioda yeni seri.