Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano HONE vs. XT

Konu, 'Tekerlekler' kısmında shaddock tarafından paylaşıldı.

1. shaddock

shaddock Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu iki modelden birinin göbeklerini almayı düşünüyorum.xt yaklaşık 25 dolar daha pahalı acaba bu 25 dolar bana ne getiri sağlar.
    bisikleti asfaltta sürmeme rağmen arka göbeği eğmeyi başardım.sorun çıkarmıyacak bir şey istiyorum
    ayrıca HONE, XT kadar yaygın değil sebebi nedir acaba??
    teşekkürler

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hone'un kullanım alanı XT'nin çok dışında.
    Diğer yandan seviye olarak da LX'e denk. O nedenle eğer sokma milli bir maşan yoksa XT göbekler çok daha dayanıklı olacaktır.

3. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet hone lx seviyesi bir grup ayrıca türkiyede çok bulunabilir değil hem bu yüzden hemde daha sağlam olması açısından xt daha uygun bir seçim olur

4. shaddock

shaddock Yeni Üye

Seviye:
    peki sedona 711 e xt ön arka göbek taktırmak ne kadar anlamlı olur?şürüş stilim yarı yarıya asfalt stabilize

5. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Daha önce bir göbek eğme tecrübeniz olmuş xt kullanmanız uygun olur bence kilonuz fazla sanırım yoksa asfaltta kolay kolay bişey olmaz

6. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    XT göbeği pek tabiki Sedona'nıza takabilirsiniz, üretim teknolojisi, hafifliğ vb yönlerden ileri amatör- profesyonel - yarışçı binicilere hitap eden bir grup olan XT nin göbeklerini herkese tavsiye ederim.
    Sonuçta asfaltta da gitseniz, daha az yorulacaksınız.

7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ayrıca şunuda unutmamak gerekir Hone arka göbek alındığı zaman sadece hone arka vites kullanılabiliyor... Göbek üzerindeki vidalı mile bağlanan Özel tip bir arka vitesi var....

Hone serisi fren, aynakol ve vites fren kollarında büyük ölçüde LX ile aynıdır. Fakat HOne serisi Shimanonun ağır sürüş koşulları (tepe inişi, serbest sürüş vs.) için geliştirdiği Saint serisnin LX ayarına getirilmiş versyonu olduğu için, özellikle ön ve arka hazne ile orta göbeği LX 'e göre daha sağlamdır ve XT'den aşağı kalmaz diyebilirim...

Ama dediğim gibi Hone serisin arka göbeği sadece Hone arka vites ile kullanılabildiği için değişim biraz daha masraflıdır... Peki neden sadece bu vitesle kullanılbilirdir? Çünkü Hone arka vites özel bağlantı şekli bisikletlerimizdeki kulak mekanizmasını, direk olarak göbek miline bağlandığı için, gereksiz kılan ve vitesin kendi kendini darbelerden koruyabildiği bir sisteme sahip. Yani sert kullanım için tasarlanmış...

8. shaddock

shaddock Yeni Üye

Seviye:
    sanırım bulunabilirlik ve ileride ki değişikler için xt yi seçeceğim
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.