Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Hidrolik Disk Frendeki Ses

Konu, 'Frenler' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Servise gitmeden önce bir de burada şansımı denemek istedim, belki bu konuda tecrübesi olan bir arkadaş yardımcı olur servise gitmeye gerek kalmaz.
    Yeni bisikletimde shimano hidrolik disk fren kullanılmış. Bisiklet dururken ön tekerleğini çeviriyorum ve fren pedlerinin olduğu yeri izliyorum, hiç sorun yok gibi gözüküyor, rotorda herhangi bir eğrilik yok, pedler ile rotor arasında olması gerektiği kadar küçük bir boşluk var ve döndürürken rotor pedlere değmiyor, ki zaten hiç bir rahatsız edici ses de gelmiyor. her şey çok güzel gözüküyor ama...
    bisiklete binmeye başladıktan ve kısa bir süre kullandıktan sonra pedlerin oradan kesik kesik sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Çok şiddetli bir ses değil aslında şehirin içinde kullandığınızda şehir gürültüsünden duymuyorsunuz ama tabii dağda bayırda giderken ses çok net anlaşılıyor ve rahatsız ediyor, insanın konsantresini bozuyor.
    Kaliperi maşaya bağlayan vidaları gevşetip fren ayarı da yaptım, yine aynı, bisiklet üzerinde değilken hiç ses yok cillop gibi , bindikten sonra sürtme sesi gelmeye başlıyor.
    neden dolayı yapıyor olabilir acaba?

2. Taner35

Taner35 Üye

Adı:
    Taner
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim bisiklettede böyle bir sorun vardı kalibre ayarından sona dahi ses vardı biraz yapabileceğin tekerlekleri yuvaya tam ve net bir şekilde oturmasını sağlayıp vidalarını güzelce sıkmak yada madallıysa mandalı sıkıca kapatmak. yalnız burda dikkat etmen gereken vidaları dengeli sıkma önce sağ vida sona sol yaparsan olmaz ikisini aynı derecede çevirmen gerek . sonrada küçük bir kalibre ayarından sona bidaha ses gelmez. bende işe yaradı inş. seninde olur :)

3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Akordunuz bozulmuş olabilir mi? yada orta göbekte bir sorun?

4. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Önde mi arkada mı oluyor bu ses. Kadro yada maşa esniyor olabilir. Buda bi tarafın balatalara yaklaşmasına meden olur.

5. berkay e.

berkay e. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bendede boyle bir ses oluyor bisikletim henüz 2 aylık falandır orta vites göbeginden sürtme sesi geliyor gibi ama bisikletten inip çevirince değil bisikletin üstündeyken geliyor neden kaynaklı tekermi sorun orta vites göbeğimi

6. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Önde oluyor, arkada sorun yok.

7. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Bilemiyorum açıkcası, yeni bisiklet sonuçta, akordunun bozulması veya göbekte problem olması biraz düşük ihtimal, görünürde sorun yok gibi ama tabii emin değilim. En iyisi tamirciye götürmek olacak.

8. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Bu söylediğini deneyecem, inşallah düzelir yoksa zaten götürücem servise, çok da kafa patlatmaya gerek yok sanırım.

9. Taner35

Taner35 Üye

Adı:
    Taner
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kesinlikle :)