Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano FH M-475 Arka Göbek Sorunu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Cenk Akbulut tarafından paylaşıldı.

1. Cenk Akbulut

Cenk Akbulut Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Birkaç gün önce çok da derin olmayan bir çukura oldukça düşük bir hızla girip çıkmam sonucu önce arka jant tellerimden birinin koptuğunu, sonra da pedal çevirmeyi bıraktığımda pedalın dönmeye çalışması sonucu zincirin önce bollaştığını, ardından da bir kerede arka dişliye bir tur attırdıktan sonra bunu tekrarlamaya devam ettiğini fark ettim. (Umarım anlatabilmişimdir)

Bu iki sorun birbirinden bağımsız mıdır? Bisikletten anlayan birkaç kişiye danıştığımda bana büyük ihtimalle arka göbeğin gittiğini ve değişmesi gerektiğini ve jantın sökülüp tellerinin yeniden örüleceğini söylediler.

Başlıktaki göbeği kullanıyorum ve internette sadece erdoğanlar bisiklet'te bulabildim ve oldukça pahalı geldi fiyatı. Daha ucuza bulabileceğim bir yer önerir misiniz? Ayrıca bisiklete bir sürü masraf yaptım ve artık iyice bunaldım. Öyle ki dışarı çıktığımda bu kez nereye ne olacak diye düşünüp keyif alamaz oldum. En uygun nerede ve tahmini ne kadara bu sorunları halledebilirim?

Merter'de oturuyorum ve bisikletim 2012 model Trek Cobia.

2. Cenk Akbulut

Cenk Akbulut Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bilgisi olan kimse yok mu?

3. Cenk Akbulut

Cenk Akbulut Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eyvallah hocam ilk linkteki stokta yok da aktif pedal'dan alabilirim. İşçilik vs. derken yine 70-80'den aşağıya patlamayacak gibi sanırım bana :)