Shimano Dura Ace CS-7700 ruble hakkında görüşleriniz

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Merhabalar, daha önce bir konu içinde de bahsetmiştim düz yolda kullandığım mtb'me yol rublesi takacağım. Model olarakta Shimano Dura Ace 9'lu CS7700 11-23 üzerinde karar kıldım. Yol rublesini mtb üzerinde kullanmanın herhangi bir uyum sorunu çıkarmayacağı söylenmişti. Yanlız benim aklıma bir konu takıldı, netteki bazı yorumlarda bu kasetin yeni bile olsa zincir atlaması yapmak gibi bir huyunun olabildiğini okudum. Bu doğru mudur? Yani sıfır olarak bu kaseti alsam, yeni zincir ve doğru attırıcı gerginliğini de yapsam yinede pedala yüklendiğimde dişli kaçırabilir mi, ne dersiniz?:rolleyes:

Scudo

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
evet zincir atlayabilir.Bence MTB de mtb rublesi kullan zaten rubellerin dişli sayıları her modelde değişiyo.(Yanılmıyosam En az diş olanını almalısın.)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Bütün mtbcilerin zaman zaman aklına yol rublesi takmak düşmekte, bunun en önemli sebebi tabii ki bisikleti hafifletme oluyor, ancak mtb için kullanışsız bir dişli kombinasyonuna sahiptir o yüzden önermem, ayrıca bazı yokuşlarda o büyük dişliler lazım olacaktır eninde sonunda...