Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano deore LX vites

Konu, 'Salcano' kısmında nime tarafından paylaşıldı.

1. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben ephesos bisikletini çok sevdim ama Shimano deore LX vites sistemi bana göre değil yani ellerime uymadı zira ellerim küçük ve kalın buda hali ile ephesostan vaz geçmem demek. Fren sitemi de bana uymadı yani ısınamadım olayı değil kullanamadım ! Bende Salcano yetkilileri ile görüştüm onun yerine Shimano altus vites kolu ve fren koymalarını istedim ama sizce bu dediklerim olur mu ? Çünkü Deore 27 vites altus ise 24 vites bana yardımcı olurmusunuz :eek:

2. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Sizin beğenmediğiniz deore dual koldur. Siz yine deore olan vites fren ayrı olan kolları isteyin. Sizdeki Ruble 9'lu oyüzden saydıklarınız diğer sistemler olmaz. Olsa bile bu seçim iyi bir seçim olmaz. Sizdeki kollar Deore, istedikleriniz ise daha alt modeller, yani fiyat yönünden daha ucuz ürünler.

Sonuç: Siz yine Dore olan Vites Fren kolu ayrı olan bir vite sistemi isteyin.
    Not: Ephessoslar Deore Lx değil Deore kullanıyorlar.

Ayrı bir bilgi: Deore Dual kollar, vites fren ayrı olan kollardan daha pahalı. Bu yüzden siz Deore LX vites fren ayrı kol isterseniz kafa kafaya bir işlem gerçekleşmiş olur.

nime bunu beğendi.
  3. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    Tamam şimdi anladım hatta çok iyi anlatmışsın dostum Allah razı olsun

4. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    suzunkopru arkadaşım bu dediğin ayrı LX DEORE sistemi ngf 27 sitemi gibi mi ? Yani Altus sistemine benziyor değil mi ? kullanım olarak.

5. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Dual kol; Vites ile fren aynı koldan idare edilir. Aynı serinin hem dual kolu, hemde Vites Fren ayrı olan kolları bulunur.

Deore veya deore LX vites fren ayrı koldan idare edilen sistemler ile Altus sistemi kullanım olarak değilse de Vites ve frenin ayrı olması konusunda benzeşirler.

nime bunu beğendi.
  6. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    Hmmm peki dostum sistemi anladım ama umarım kullanımı rahat olur zira deore en iyi diyorlar ama bana uymadı eller küçük parmaklar kalın olunca deore falan
    yalan oldu. Sağol dostum:eek: