Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Brm445-446 fark?

Konu, 'Frenler' kısmında Turhan Atakan tarafından paylaşıldı.

1. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimin mekanik disklerini söküp hidrolik fren almaya karar verdim.Kafamdaki ürün brm 446 160tl civarı.Fakat ona 40 tl gibi bir farkla brm445 var.İkisinin arasındaki fark nedir?değer mi sice?Mekanik rotorlarım hidroliğe uyar mı değiştirmem gerkli midir?Birde bisikletçi vites kollarını da değiştirmemiz gerekli uymaz dedi.Ne alaka çözemedim?Fren kolları vitesten bağımsız değil midir?Görüşlerinizi bekliyorum...

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Değmez. Birisinin kolu BL-M 445 ve kaliperi BR-M 446 iken, diğerinin hem kolu hem de kaliperi 445'tir. Model yılları arasında 1 yıl vardır. 445 2011, 446 2012 çıkışlıdır. Ucuz olanı alın keyfinize bakın. Bu arada renkleri siyah veya beyaz olarak farklılık gösterebilir. Onun seçimini yaparak alın, sonra sürpriz olmasın. Rotorun uymama durumu söz konusu değil. Bisikletçinin dediği kaliper hidrolik olarak değişeceği için fren kolunun da hidrolik olması gerektiğidir. Zaten set olarak satılıyor sıkıntı yok. O herhalde sadece kaliperi hidrolik olarak değiştireceğinizi anladı ve doğal olarak kolun da değişmesi gerektiğinden bashetti...

3. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hangisi ucuzsa onu alın aynı model..model yılı arkadaşın da dediği gibi.ama sadece model yılı farkı var.teknik olarak aynı.
    445 kullandım gayet etkili çalışıyor..açmak biraz zaman alıyor ama.

4. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aynen abi bende öyle düşündüm o sadece kaliper alıcam sandı ama frenler genelde takım satılıyor.Çok teşekkür ederim aydınlattığın için

5. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Burak çok teşekkürler yardımın için.446 daha uygun fiyatlı onu almaya karar verdim.