Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano alivio parça uyumu hakkında sorular .

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında senbonzakura tarafından paylaşıldı.

1. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    arkadaşlar zincir kopması sebebiyle 1 aylık kron xc 1000 2015 model bisikletimin ön aktarıcısı zarar gördü . Yenisiyle değiştirmek niyetindeyim açıklamasında yazan ön aktarıcı modeli Shımano Alivio FD-M430L6 idi.
    Ancak internette hiç biryerde bulamadım . Onun yerine Shımano Alivio FD-M4000 3x9 v modelini buldum uyumlumudur yani bunu alsam sorun yaşar mıyım ? Bu arada arka aktarıcım
    Shimano Deore ARDM591
    vites kolum ise Shimano Alivo SLM430 olarak geçiyor . Bilgi verirseniz sevinirim .

Ekli Dosyalar:

Owlknife bunu beğendi.
  2. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aldığın yere sor bence garantiden bile değişebilir yada tamir edilebilir.
    Birde Allah rızası için nasıl biklet söylesene ayynısını 1400e buldum ama maşası falan nasıl olumlu olumsuz yönleri nasıl?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kusura bakmayın mesajınızı yeni görüyorum , öncelikle bisikletten memnunum açıkça söyleyeyim ben 120 kilo bir vatandaşım bana sıkıntı çıkarmıyor . Mtb lerin klasik durumu olan selenin rahatsızlığı var onun içinde size sele royal in sky selesini öneririm 60 lira civarı bulabilirsiniz sıfırını . Arka aktarıcı deore ön aktarıcı ise alivio vites kollarıda alivio , ben bisikletten gayet memnunum ama bu benim ilk bisikletim olduğu için diğer bisikletlerle pek karşılaştıramıyorum tabi , ama kadrosunun sağlam olduğunu pek kişi kabul ediyor , üzerindeki ekipmanlarıda bence gayet iyi sayılır , maşası gidondan kitlemeli xcm maşa kullanılıyor bana şu ana kadar pek sıkıntı çıkartmadı ama tabi çok daha profestonel ekipmanlar ve bisikletler kullanan kişiler kalitesiz bulabilir , bisikleti internet üzerinden alacaksanız mutlaka ilk kurulumunu serviste yaptırın , bana geldiğinde ön tekerlek , sele ve gidon montajlı değildi sadece ben onları kendim taktım keşke takmasaydım , alırsanız kutulu bir şekilde mutlaka size en yakın servise götürün ve ilk montajını ve bakımını orda yaptırın .

4. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura 1400tl idi sorduğumda fiyatı şuan 1600tl olmuş biraz geç kaldınız cevaplamakta :)
    SİZ NE KADARA ALMIŞTINIZ?

5. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bende 1600 liraya aldım internet üzerinden :) 2016 modeli 2100 lira civarı ama bazı sanal alem çakalları 2015 modelinide 2016 modelinide 2000 lira civarı satıyor

6. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura Birde ben bayide baktığımda ön maşayı kitleyince 3 cm falan oynama oluyodu o yüzden soğudum ve de kararımı değiştirdim yol bisikleti alıcam indirimi bekliyorum :)
    Sizin maşa kitleyince oynuyor mu?

7. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    şöyle olur o , bisiklet normal dururken üzerinde değilken kitlerseniz bişey olmaz milim dahi oynamaz , tersini yaparsanız yani üzerindeyken kitlerseniz ağırlığınızdan ötürü zaten süspansiyon bir miktar inmiş olur , demek istediğimi anlatmışımdır umarım , üzerinde değilken kitlemeniz gerekiyor

8. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura yok zaten üstünde değildim adam yenisini sipariş vericem dedi maşanın 29er idi şehir bisikleti yapma düşüncem vardı ama krona güvenemiyorum garanti konusunda falan

9. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    işiniz daha çok servisle oluyor zaten , benim zincir kopması üst komşumun yanlış vites kullanımı sonucu oldu , yani kullanıcı hatası bundan ötürü parça yollamadılar bana ve bu konuda da bişey diyemiyorum çünkü gerçekten de öyle oldu

10. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura aktarıcı bulabildiniz mi kronun yedek parça sağlaması lazım eğer bulamadıysanız

11. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    servisle ücreti karşılamak üzere anlaştım , şu an idareten tourney ön aktarıcı ve yeni zincir takıldı , servisim 80 lira civarı slx ön aktarıcı siparişi verdi kargodan gelince sanırım yarın falan bisikleti götürücem tekrardan ön aktarıcıyı taktırmak için

12. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura bisiklet gerçekten çok güzel kabloları gizli ve renkleri güzel hafif de güle güle kullanın inşallah başka sorun yaşamazsınız

13. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çok sağolsun , sizde gönlünüze göre bisikletinize kavuşursunuz umarım :) bisiklette zaten ben arıza verdirmedim , akıllı üst kat komşum , 1x5 duran bisikleti daha hızlanmak istediği için 2x5 e değilde 1x9 a aldığı için zincir koptu , yaklaşık kendisine 180 liralık bir masraf çıktı

14. Owlknife

Owlknife Forum Demirbaşı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura zararı ödediğine göre iyi bir komşu ben bu yüzden hiçkimseye bindirmem