Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano 600 STI sağ kol vites kablosu değiştirme konusunda yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ömer faruk erdoğan tarafından paylaşıldı.

1. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba forumseverler! Başlıktan da anlaşılacağı gibi, elimdeki shimano 600 sağ vites kolunun vites telini değiştirmek istiyorum, elimdeki sol koldaki teli rahatlıkla değiştirdim, fakat sağ kolun halihazırda üzerinde takılı olan eski telini değiştiremedim, diğer koldan biraz değişik bir tel başı giriş kısmı var.
    Daha önce yapmadığım için acaba, farklı bir şey mi yapmam gerekli, yoksa kolda bir sorun mu var anlayamadım, ama gerçek şu ki teli çıkaramadım.
    Bir kaç foto ile sağ koldaki telin giriş kısmında telin görünüşünü göstermek istiyorum, normalde burada telin gövdesini değil başını (topuz kısmı) görmemiz gerekli diye düşünüyorum.
    Yardım edebilecek olanlar varsa çok memnun olurum.
    Fotolar şunlar:
    Fotoğrafta teli görebilirsiniz, tel başı daha aşağıda kalıyor bu durumda, bu normal mi? Teli çıkarmak için ne yapmam gerek?
    Yardım ederseniz memnun olurum.

2. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir bilgisi olan var mı?

3. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Vitesi ön küçük dişliye gelecek kadar küçültün, kablo başı gözükür.

4. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Teli elinizle çekerek vites düşürün sona geldiğinde telin başı gözükür.Bu esnada artık teli itin ufak bir saatci ile tele klavuzluk edebilirsiniz.Tel çıktı,geçmiş olsun.Yenisini kolun pozisyonunu değiştirmeden takın.Teli wd-40 v.s ile biraz yağlarsanız daha kolay gider.Kolay gelsin.