shimano 105 grup set ile hangi lastikler ile daha iyi performans alınır

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
yaklaşık 1 aydır elimde ki parçaları toplamayı düşünüyorum

elimde bulunan parçalar;

shimano 105 grup set ve kalın dişli michelin lastiklere geçmeyi düşünüyorum

daha 200 km bile yapmamış f binlerce km garantili hız lastiklerimin yerine de kalın dişli michelin lastiklere geçmeyi düşünüyordum

aşağıda şimdi bisikletin üzerinde ki parçaların listesi var;

Frameset

Frame
Alpha Silver Aluminum w/semi-integrated head tube, bi-oval down tube w/integrated gusset, rack & fender mounts, disc compatible dropouts, replaceable derailleur hanger
Front suspension
SR Suntour XCM w/30mm stanchions, coil spring & preload, 100mm travel

Wheels

Wheels
Formula DC20 alloy front hub, DC22 alloy rear hub; Bontrager 550 36-hole rims w/brushed sidewalls
Tyres
Bontrager LT3, 26x2.0"
Drivetrain

Shifters
Shimano EF51, 8 speed
Front derailleur
Shimano Altus
Rear derailleur
Shimano Acera M360
Crank
Shimano TX M171, 42/34/24
Cassette
Shimano HG31 11-32, 8 speed
Pedals
Wellgo nylon platform
Components

Saddle
Bontrager SSR
Seatpost
Bontrager SSR, 31.6mm, 20mm offset
Handlebar
Bontrager Riser, 25.4mm, 30mm rise
Stem
Bontrager Forged, 25.4mm
Headset
1-1/8" threadless
Brakeset
Tektro Novela mechanical disc brakes w/Shimano EF51 levers

bir tek hidrolik diskler kutuda onlarda söküldüğü yerine geri takılacak grup set değiştikten sonra

konuya gelirsek şimdi bisikletin orjinalliğini bozmadan elimde ki grup setli ve ve kadro kalitesinde sağlamlığında olan bir bisikleti almaya kalksam ki sadece grup seti tek almaya kalksam 500 euro gibi fiyatlar var...

bana çok çok daha pahalıya gelicek... bu şekilde kullanmak yerine elimde ki parçaları kullanmak istiyorum sizce nasıl olur kurulum bittikten sonradan uyum sağlama vs ?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
105 grupseti yol bisikleti içindir, fren ve vites kolları elinizdeki gidona uymaz. Mevcut vites kollarınız da 105 aktarıcılarla uyumlu olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Murat B.

vites kolları fren kolları komple set var

Shimano 105 Grup Setini monte edeceğimiz yarış gidonunda herhangi bir problem çıkmazsa mecbur jant setini de 28 e yükseltmekten başka çare kalmayacak gibi değişmedik bir kadro kalıcak sanırım bu işlemlerden sonra

ilk başlarda almanyadan 105 setini Tr fiyatının 5 de birine getirince bisiklet toplamayı düşünmüştüm trek 3900 de sonradan 2.bisikletim olarak alınınca fazla masrafa girmeden bişeyler yapmaya çalışırım diye düşündüm ama komple her parça değişecek sanırım