Sezonu açtık :D meşhur kargasekmez rampası (Ankara)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili Muhammed kardeşim.Motor işini gayet iyi bilirim.Sakın bisikleti motorla kıyaslama,hata edersin zira motor'un akselerasyonu,ağırlığı,tutunma alanı ve aerodinamiği farklıdır.Burada 12-13 kilo ağırlığındaki bir bisikletle 80-90 km hızdan bahsediyoruz.O süratte giderken 1 -2 cm büyüklüğündeki taş,senin ışığını söndürürürken,motor onu hissetmez bile.Yanından geçtiğin/geçen araçların yarattığı ani "Hava boşluğu" ve yanından hızla geçen bir aracın yarattığı "Anafor etkisi" senin gayet iyi bildiğin bir konu ancak sana öykünen ve yaptığını yapmak için sıraya giren diğerleri,bunun ne demek olduğunu bilmiyor.İniş tekniği çok özel bir tekniktir.Yaptığın süratin daha azı için bile ,çok yüksek dikkat,konsantrasyon ve kondüsyon gerektirir.

Şimdi MTB sini alanın kargasekmezin başına geldiğini düşünsene.Asla böyle bir sorumluluğu istemezsin ama olur.Sana öykünen ve senin donanımına sahip olmayan birine "Kendi etti kendi buldu" diyebilir miyiz? Değil mi.

Bu becerini daha pozitif alanlara kaydırmanı tavsiye ederim.O zaman seni ilk takdir eden de ben olurum.O alan benim de sık sık gittiğim bir alan,inşallah bir gün karşılaşırız ve sana uzun uzun bazı tecrübelerimi aktarırım.

Scudo

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
İyi hoş ta bizim amacımız bunları yapmak değil ki. Özgürlük, doğa ve bir çok güzel şey için pedal çeviriyoruz biz. Tamam yetenek isteyen bir şey tebrikler ancak bir taş çıksa hayatınız sönecektir. Bence yapmayın bundan sonra. Tabi haddime değil gene de siz bilirsiniz... :)

Tepki
39
@Derya Keçeci

derya abim başkalarını özendirme konusundaki hassasiyetinizi diğer konularda da (sigara alkol uyuşturucu fuhuş) bu orantıda gösteriyorsanız ilk gördüğüm yerde elinizi öpücem burdan ilan ediyorum .

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili Muhammed; Öncelikle sigara da alkol de kullanmadığımı belirterek söze başlayayım.Her türlü kötü alışkanlığa karşı bu güne kadar vermiş olduğum savaşın takdirini, yaklaşık Otuz yıldır sürdürmekte olduğum öğretmenlik hayatım boyunca yetiştirdiğim ve halen de yetiştirmekte olduğum öğrencilere bırakıyorum.Burada bizim gördüğümüz filmi sen yaşın gereği göremiyorsun doğaldır.Bizim gözlerimiz çok acı,kalplerimiz çok keder gördü.

Yanıtlarından son derece terbiyeli ve ahlaklı bir genç olduğun anlaşılıyor.Son sözüm şu.Hani o çok müthiş güzelliklerle dolu olacak hayatınla oynadığın kumarda,"rest" dediğin kişi henüz hiç kaybetmedi.Onu geçemezsin,yenemezsin ....ve rest dediğinde masaya koyduğun hayat,sana Anne ve Baban vasıtası ile Allah'ın bir lutfudur,sevgili kardeşim.

Son sözüm ise,el öpmekle ilgili.Evet sanırım senin belirlediğin ölçülere uyuyorum ancak ben asla el öpmem ve öptürmem.Dostça tokalaşmak yeterli olur.Sevgiyle kal.

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Adrenalin fışkırması-patlamsı-coşması falan filan.
Aman abi dikkat edin kendinize.Derya Abi yeterince açıklamış zaten.

• Beğen
Tepkiler: muhammed aydın