Sezonu 400 km ile Karadenizde kapatıyorum

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eyvallah Serkan,zaten telefonu tıka basa kemençeyle doldurdum.

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı
Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Derya Bey merhaba,

Size şimdiden kazasız ve keyifli turlar dilerim. Çok keyifli olacağına gönülden inanıyor ve özellikle Kastamonu-İnebolu etabı hakkında yazınızı merakla okuyacağımı şimdiden belirtmek istiyorum. Ben de (iki kişi başlayp Cide'den itibaren tek kişi devam ettiğim) Batı Karadeniz (İstanbul-Samsun) turunu tamamladım ama tur yazıları (ilk gün haricinde) henüz foruma koyamadım. Zorlu ve yüksek konsantrayonlu bir Cide-İnebolu etabı (101 Km.) geçtikten sonra dinlenmek için yolu bölerek İnebolu-Türkeli, Türkeli-Sinop, Sinop-Samsun şekline dönüştürmüştüm. Yolu İnebolu'dan itibaren nisbeten biraz daha yumuşak bir hale bürünüyordu ama keyfinden ödün vermiyordu. Sinop-Samsun arasında Gerze'den sonra yeni yapılan ama trafiğe açılmayan sahil yoluna (girişini eski yolda görebilirsiniz tereddüt etmeden girin) girerseniz sahili farklı bir açından (benim için öyleydi yıllardır araçla üstünden gittiim yolun en altından devam ediyordum) görebilirsniz dümdüz ve trafiksiz şekilde.

Not : Önümüzdeki yıl için de Sinop-Anamur tur planım var tüm tur yazıları benim için bilgi kaynağı halinde geliyor. Araçla Kastamonu'dan Küre'ye oradan da Erzislerdere kanyonuna kadar gelip geri dönmüştüm ama bisiklet üzerinde oralarda olmak çok ayrı bir keyif.

Şimdiden kolaylıklar dilerim.

five

• Beğen

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Derya abi bugün telefonunu bekledim ama Samsun'a vakitli gelemedin sanırım, yada turu uzatmak zorunda kaldın? Kazasız belasız tamamlamışsındır umarım.

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tamer KAMIŞLI

Sevgili Tamer evet Samsuna geldim ancak nasıl geldim Allah biliyor.Tur 3.gün de anlatacağım.saat 2035 cıvarı yağmur fırtına Bafra'ya kadar gelebildim.Bafradan bir minibüsle terminale,23.59 otobüsüyle de ankara.Malesef benim için hayati önemi olan yol notlarımı evde unuttuğum için telefon edemedim.Oysa Samsunda bir arkadaş olsaydı o akşam ne de iyi olacaktı.Olsun,düşünmen bile yeter.En azından tur içerikli senden başka kimseden geri dönüş almadım.Çok çok teşekkür ederim.İnşallah seneye.

@five
Evet Five,adınızı bilmiyorum ancak İstanbul Samsun başlığınızı gördüm,okuyacağım.Evet Kastamonu İnebolu harika bir etaptı.Elbette İnebolu ve sonrası çok daha güzel olsa da her etabın yeri kalbimizde ayrı.Teşekkürler.

• Beğen

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Derya Keçeci

Sağlık olsun abi, evet o gün hava gerçekten çok kötüydü, bende o yüzden erkenden otobüse binip gittiğini veya geç kaldığını düşündüm. Bir başka sefere umarım tanışabiliriz. Makaleyi sabırsızlıkla bekliyorum :)