''sezon başlangıcı ilk antreman bostancı-bıçkıdere-bostancı-4 eylül''

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rıdvan UĞUR

,,,son dönüşte bakkalköy caddeye kadar doğru ondan sonra yakacık cadde ve samandıra cad,büyük bakkalköy ve başıbüyük olacak kayış dağı ormanını güneyden alacağız o yolu gittik biliyorsun ,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Merhaba,

Kudret Ağabey'in yönlendirmeleriyle şöyle bir harita çıkardım. İstanbul Park'dan üç güzide dağımıza (ikisi İstanbul'un en büyük tepeleri) kadar bir çok yeri geziyoruz ya ne diyim bilmem ki...:)

http://farm7.static.flickr.com/6079/6046545295_0f180d6736_z.jpg

Kısaca Dudullu'dan Bıçkıdere arası 35 km. imiş...

Dudullu Meydanı (10 km.) Alemdağ-Paşaköy Sapağı (10 km.) Ömerli İtfaiye (11 km.) Kömürlük Yolu (4 km.) Bıçkıdere Meydanı ...

Dönüş ise doğal olarak uzun ve bol manzaralı...

Bıçkıdere (9 km.) Ballıca Sapağı (6 km.) Göçbeyli Meydanı (12 km.) Dedepaşa Bulvarı (12 km.) İstanbul Bulvarı (15 km.) Yakacık-Samandıra Yolu (9 km.) Başıbüyük

Böylece Aydosdağı'nın eteklerinin bir köşesinden bir köşesine geçerek, her iki dağın (diğeri Kayışdağı) güneyinden yola devam etmiş oluyoruz. Toplam mesafe 35 + 63 = 98 km.

@Kudret Kurtcebe

Madem gelişeceğiz ve yolu uzatıyoruz. O zaman sizleri Yeditepe Üniversitesi'nin alt kapısına indireceğim. Sonra oradan yukarı çıkalım ve %15 eğimde biraz gelişelim olmaz mı?

Başarılar...

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
salih rota doğrudur şimdi 4 eylülden önce biliyorsun bisiklet ile 28 ağustosa tam tekmil beni bekleyeceksin nerde dudulluda ve acımasız olacaksın kendine nerde rampada ama ne yapacaksın şunu, asla zorlamadan o polinez rampalarını alacaksın, akabinde yokuş aşağı çavuşbaşından sonra inerken oldukça keskin olan viraja son derece kontrollü gireceksin biliyorsun neler olduğunu orda ,,evet yer yer tempoyu hızlandıracağım ve sonra bekleyeceğim bunu ne vakit yapacağım 45 dakika içersinde yapacağım, rıdvan ve senle buluştuğumuzda ,tabi bahadır beyi alarak, 45 dakika sonra hıza geçeceğim burda hızlarınızı kontrol ederek hız yapacaksınız ,şimdi rıdvana da söyleyim bahadır beyede ,daha önce başıbüyük rampalarındaki tempo olmayacak ,,,,,,,genede rampa bitiminde bekleyeceğim ,amaç sizlerin hazır olması nereye 4 eylüle, önce 28 ağustosa konuçlanacaksın 28 ağustos imtihandır ,tur sonunda herkeze söyleyeceğim yapıp yapamıyacağınızı ,,,,

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Salih Dinçer

Pardon Salih, İstanbul'da Ballıkaya köyü yok ki. Bahsettiğin köy Pendik'in Ballıca köyü olmasın. Üstelik Perşembe günü geçtiğin Göçbeyli'ye çok yakın. Ya Göçbeyli'den Bıçkıdere'ye gider gibi yapıp sola saparak ya da Göçbeyli'den İstanbul Park'a inip oradan Okan Üniversitesi'ne dönen yoldan saparak gidebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Salih Dinçer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
liste güncelleme.............

4 eylül --23 ekime hazırlık aşaması,,,
turun kritiği,,,,

a takımı,,,,,,,,,,,,

hakem orta saha kudret,,,,,,,,,,,,

partnerler,,,,,,,,,

1- bahadır --28 ağustosda antreman
2- salih,,,--28 ağustosda antreman
3- rıdvan,,,- 28 ağustosda antreman

saat 08.00 bostancı adalar iskele önü dudulludan
şile alemdar yolu kömürlük girişi bıçkıdere ,,,,,yüksel ağbimizi ziyaret edeceğiz bisikletçi dostu köyü -bıçkıdere ,,,,,,,,,,
dönüş bıçkıdere -göçbeyli,,,istanbul bulvar yolu dede paşa cad,,,,,
ve kayış dağı rampaları ve bostancı ,,,,,,,,,,,,

süratli dostlarımıda beklerim ,,,

b takımı,,,,,,,,,,,,,

partnerler,,,,

1- bugsbunny -ogün şile turunda yüksek tempo ile bitirmiştir ,,
2- mehmet ser - aynı şekilde yüksek tempo ile bitirmiştir
3- hasan şilede yüksek tempo ile bitirmiştir ,,
4- soner aynı şekilde
5- bahtiyar aynı şekilde
6- erkan sona doğru yorulduysada diğer turlarda toplamıştır ,,

a- b takımlar partnerlerini bulmuş durumda bu durumda kopmalar olsada herkez takımından mesul olur orta hakem ortada kalır ,,,

ring -1 etab ---bıçkıdere ---hedef --23 ekim,,,,,,,,,,,,
kartepe otel,,,,,,,,,,,,,,,,

a takımı elemanları birbirinden sorumlu olacaklardır aralarında yardımlaşma kesin olacaktır lastik patlamarı v.s
b takımıda ,,,,,,orta saha hakem olarak kendimden sorumluyum lastik patlamarında tek kalabilirim ,,,,önemli değil,,,,hallederiz....

4 eylül hızlı bi tur olacaktır yalnız a- b takımı olmasının nedenleri farklı tempo sürüşüne sahip olan arkadaşları belirlemek içindir burda önemli olan hemen hemen birbirine yakın insanların tempoları ile eşleşmesidir özellikle bundan sonra zor etaplarda prosedür bu olacaktır ,,,,
bu tur lay lom lom değildir baştan söyleyeyim bu tura gelmek isteyenlerin önce 28 ağustos hazırlık aşamasına gelmeleri gerekmektedir ağustos ayı topiği içindedir, 28 ağustos polinez,,,,

evet burda amaç kendimizi geliştirmek ........tabi kendimizi geliştirdikten sonra formumuzu koruma yine bizim elimizdedir ,,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Şimdi Kudret Ağabey, iznin olursa bir ara tek başıma şu Kömürlük yolunu deneyeceğim ama fazla gitmeyeceğim. Maksat şu Temmuz'da alamadığım ve Ömerli'de pes ettiğim tepeyi almak. Gerçi Ömerli'de biraz dinlendikten sonra dönüş yolunda benzer bir rampayı kolayca devirdim. Ama sizler gibi bir seferde devirebilmek için,

1.'si, yeni ve hafif bir bisiklet almalıyım,
2.'si, kaslar bu yola hazırlıklı olmalı,
3.'sü, enerji rampayı ezberleyerek adeta damıtarak kullanmalıyım...

Bakalım ya nasip deyip yola çıkacağız ve elbet nasibimiz ne kadarsa o kadarını alacağız, fazlası değil. Alamadıklarımız da şimdi erkenmiş diyerekten çalışmaya devam. Çalışan her zaman karşılığını alır arkadaşlar...

@Cem Şentin
Evet, öyle bir köy yok. Bunu harita da belirttim. Aslında benim bahsettiğim Sapanca gölüne yakın olan Ballıkaya'daki Bıçkındere. Ne güzel isimlerimiz var yahu. Hatta İstanbul'un Kadıköy'ü bir çok yerde varmış...:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Salih Dinçer

evet önemli salih bu arada hem 4 eylül için psikolojik olarak hazır olurken hemde polineze hazırlanırsın öncü çalışma her zaman iyidir rıdvan da olursa çok iyi olur ,,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Estağfirullah, aynı gemideyiz ve birbirimize yardımcı olmak görevimiz...:)

Bu arada başka bir açıdan (kuzey), Başıbüyük (7 km) Bostancı (10 km) Dudullu bölümlerini de ekledim. Netice itibariyle 117 etti. Gerçi mesafeleri yuvarladım ve Bostancı-Dudullu tam 10 km.'ye denk gelmesi (unutmamak) için tren istasyonundan (alt geçitten çıktıktan sonra) başlattım. Tam değer için kilometre cinsinden resim altında bulabilirsiniz:

http://farm7.static.flickr.com/6202/6048908288_c9af94301f_b.jpg

(link)
YUKARIYA TIKLA VE GOOGLE TOPLAYIVERSİN...:)

FATİH ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
170
ayaklarınıza sağlık size bakarak imreniyorum ben en fazla günlük 25 km yapıyorum yeni başladım umarım sizin gibi olurum bende

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Offf, 12 KM.'lik büyük bir hata yapmışım...

Bu durumda yolu Aydos Tepesi'ne çıkarak telafi etmemiz gerekecek! Şaka, şaka...:)

Demek ki oruçlu kafa diye bir şey yokmuş ya da antrenman insanın zihnini açıyormuş. Dün yazdıklarımda bulvarların sayısı kafamı karıştırmış olacak ki 12 km.'yi tekrar etmişim. Eğer Bostancı iskelesi ile tren istasyonu çıkışı arasındaki mesafeyi saymazsanız tamı tamına 103 bin 572 m. yol alacağız. Hadi yuvarlayalım 104 km.

Az mı?

:D

@FATİH ÇOLAK
Yaparsın Fatih, yaparsın. Ama başta kilo veremezsin ona göre çünkü yağlar eriyor yerine kas geliyor.
Eee kas gelirse niye yapamayasın?

Başarılar...

• Beğen
Tepkiler: FATİH ÇOLAK

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Selam kudret abi, uzun süredir bende bir performans turuna katılmayı planlıyordum bisikletin eksikleri vardı onları tamamlamakla cebelleşiyordum.
1 ay önce kadar 1 günde 100km gitmişliğim var 50 gidiş 50 dönüş onun dışında Kayışdağı-Bostancı-Caddebostan-Bostancı-Kayışdağı arasında günde 50-60km arası sürüyorum 1 aydır.Ne diyorsun düzenlediğin turlardan birine ayak uydurabilir miyim ?
Scott Aspect 55 2010 var 14.5 kilo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

şimdi şöyle yapacağız önce hazırlık antremanına geleceksinki bu iş olsun hazırlık antremanı 28 ağustos polinez rampaları topik aşağıda ,,,

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
salih rampaları hesaba katarsan 160 km ye denktir bu tur
evet salih 28 ağustosta yeni bisiklet ile hazır olacaksın ayrıca rıdvan dost yeni tekerleri alacak idi asfalt teker ,,,,,bahadır bey ise yol bisikleti ile gelecek yalnız spd şart salih tekerleri silik yap ve spd ye geçmeniz şart gerekse rıdvanda öyle 4 eylül spd siz ve düz tekersiz hiç bi işe yaramayacak son derece yorulacaksınız,,,,rampalar ancak spd ile süratli alınır basarak rampa çıkılmaz ayrıca bi tane rampa yok 4 eylül bıçkıderede düz yolda gitmiyoruz bu etapta alabildiğine rampa sayısı çok fazladır gerek şile yolu üzerinde gerekse en beterleri bıçkıdereden sonradır haberiniz olsun ayrıca 28 ağustosa en az 5 kilonuzu alırım ona göre bu antreman acımasız olacaktır 28 ağustos antremanı polinez ,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
liste güncelleme.............

4 eylül --23 ekime hazırlık aşaması,,,
turun kritiği,,,,

a takımı,,,,,,,,,,,,

hakem orta saha kudret,,,,,,,,,,,,

partnerler,,,,,,,,,

1- bahadır --28 ağustosda antreman
2- salih,,,--28 ağustosda antreman
3- rıdvan,,,- 28 ağustosda antreman

saat 08.00 bostancı adalar iskele önü dudulludan
şile alemdar yolu kömürlük girişi bıçkıdere ,,,,,yüksel ağbimizi ziyaret edeceğiz bisikletçi dostu köyü -bıçkıdere ,,,,,,,,,,
dönüş bıçkıdere -göçbeyli,,,istanbul bulvar yolu dede paşa cad,,,,,
ve kayış dağı rampaları ve bostancı ,,,,,,,,,,,,

süratli dostlarımıda beklerim ,,,

b takımı,,,,,,,,,,,,,

partnerler,,,,

1- bugsbunny -ogün şile turunda yüksek tempo ile bitirmiştir ,,
2- mehmet ser - aynı şekilde yüksek tempo ile bitirmiştir
3- hasan şilede yüksek tempo ile bitirmiştir ,,
4- soner aynı şekilde
5- bahtiyar aynı şekilde
6- erkan sona doğru yorulduysada diğer turlarda toplamıştır ,,

a- b takımlar partnerlerini bulmuş durumda bu durumda kopmalar olsada herkez takımından mesul olur orta hakem ortada kalır ,,,

ring -1 etab ---bıçkıdere ---hedef --23 ekim,,,,,,,,,,,,
kartepe otel,,,,,,,,,,,,,,,,

a takımı elemanları birbirinden sorumlu olacaklardır aralarında yardımlaşma kesin olacaktır lastik patlamarı v.s
b takımıda ,,,,,,orta saha hakem olarak kendimden sorumluyum lastik patlamarında tek kalabilirim ,,,,önemli değil,,,,hallederiz....

4 eylül hızlı bi tur olacaktır yalnız a- b takımı olmasının nedenleri farklı tempo sürüşüne sahip olan arkadaşları belirlemek içindir burda önemli olan hemen hemen birbirine yakın insanların tempoları ile eşleşmesidir özellikle bundan sonra zor etaplarda prosedür bu olacaktır ,,,,
bu tur lay lom lom değildir baştan söyleyeyim bu tura gelmek isteyenlerin önce 28 ağustos hazırlık aşamasına gelmeleri gerekmektedir ağustos ayı topiği içindedir, 28 ağustos polinez,,,,

evet burda amaç kendimizi geliştirmek ........tabi kendimizi geliştirdikten sonra formumuzu koruma yine bizim elimizdedir ,,,