Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ses arttırma

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Atahan Akıllı tarafından paylaşıldı.

1. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    laptopumdaki hoparlerün sesini arttırmanın yolu varmı. program falan yoluyla. hani telefonlarda da oluyor ya.
    saygılarımla

2. Onur Dokmetas

Onur Dokmetas Aktif Üye

Seviye:
    laptopundaki sesi birkaçyötemle arttırabilirsin ama oo tür cihazlarda max verime göre ses ayarlanır daha fazla acarsan hoparlör gürültü yapar ve bir süre sonra yırtılabilir hısırtı yapabilir kaş yapayım derken göz cıkarırsın bence hiç elleme.ama eko ayarı ile her frekansı aynı seyivede arttırsan basıda biraz kısarsan pek sorun olmaz media playerde srs efektini kapamayı unutma

Serden Us ve Atahan Akıllı bunu beğendi.
  3. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    buz adamın dediği doğru orj. haliyle kullan ses duydun mu yeter zaten laptoda :)

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu işlemin ilgili cihazı tamamiyle garanti dışı bıraktığını hatırlatmakta yarar var. Yazılıma direkt müdahale sayılıyor.

Serden Us bunu beğendi.
  5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Film oynatırken ses az geliyorsa media player classic kullanırken ekrana sağ tık soldan audio switcher a basıp sağda çıkan bölümde boost yazan yeri sağ çekerseniz bir hayli faydası oluyor. Bir çok laptop ın ses kazancı oldukça düşük, bu yüzden bu şekilde arttırmak gerekiyor....

Deniz bunu beğendi.
  6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bir soru da ben sorayım:

Kendi hoparlörünü değil de, kulaklık çıkış sesini arttırma yolu var mı peki?
    (Yukarıda anlatılan media player ve eko ayarlarından başka).

7. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    benim sorum da bu tip :) sarkıların sesini attırsak da kulaklıktan daha çok ses çıksa ?

ben araştırdım ama bulamadım böyle bir program :(

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    iTunes'la şarkıların "normal" ses seviyesi yükseltilebiliyor. Şarkının özelliklerine girip bunu yapabilirsin ;)

9. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    onu çoktan yaptım abi 1 senedir öyle kullanıyorum ama dandik bir mp3 çalardan benimkine oranla daha fazla ses geliyor :boese157:

10. aurora79

aurora79 Kıdemli Üye

Seviye:
    Marka ve modeli belirtirseniz sizin için ufak bi araştırma yapabilirim.. birde kulandığınız işletim sistemi nedir?

11. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Program değil de, donanımsal değişiklik tarzında bir şey yapılabiliyorsa daha güzel olurdu. Mesela mp3 çalarlara firmware güncellemesi ile bazı yeni özellikler getirilip, bazı kısıtlamaları kaldırılabiliyor. Laptopda da mesela ses kartına bu tarz bir değişiklik yapılabilse olur gibi geliyor bana.

Ama nasıl?

12. Onur Dokmetas

Onur Dokmetas Aktif Üye

Seviye:
    mp3 doctor diye program vardı sarkılara istediginiz efekleri yada eko ayarlarını verip kayıt edebiliyordunuz tabi her sarkı için yapılırmı oo ayrı mesele.Birde donanımsal olarak üzerinde bazen jumper ayarı oluyor onlardan artabiliyor en iyi yöntem güzel bir kulaklık yada ufak bir 2+1 sistem alıp keyfine bakmak

Atahan Akıllı ve Serden Us bunu beğendi.
  13. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Hımmm... Bu jumper meselesini bir araştırayım.

14. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    mp3 doctor diye program vardı sarkılara istediginiz efekleri yada eko ayarlarını verip kayıt edebiliyordunuz tabi her sarkı için yapılırmı oo ayrı mesele.Birde donanımsal olarak üzerinde bazen jumper ayarı oluyor onlardan artabiliyor en iyi yöntem güzel bir kulaklık yada ufak bir 2+1 sistem alıp keyfine bakmak

zaten 7.1 lik sistem kullanıyorum. uzun yol için söylüyorum.

15. Onur Dokmetas

Onur Dokmetas Aktif Üye

Seviye:
    ozaman pilli köparlörler yada güzel bir kulaklık öneriyim pilli höparlörlerin pili cabuk biter deme!! yüksek akımlı pil kullandıgın zaman dizüstüden daha fazla gider :) basıda biraz kısarsan pil ömrü daha uzun olur hadi oda olmadı amfisiz hoparlörler oluyor kulaklık girisine baglayabilecegin belki onlar biraz daha yüksek ses cıkarabilir ama belkiiiiiiiiiiii

16. mustafa şirin

mustafa şirin Üye

Seviye:
    DFX audio Enhancer 7.5 veya 8 yükle winampla beraber çalışır sesin kalitesini bozmadan oldukça yükseltir. Çeşitli müzik türleri yada hoparlor sistemleri için ayarları var fakat küçük bi program yer tutmaz

Atahan Akıllı bunu beğendi.
  17. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    şimdi, bu işin programla alakası yok pek. sonuçta analog bir sinyalden bahsediliyor ve bunu arttırmanın yolu bir ampli eklemek olacaktır. Özellikle yüksek empedanslı kulaklıkları çalıştırmak laptopun kulaklık çıkışı gibi güçsüz kaynaklardan daha fazlasını gerektirmektedir. eklenecek olan amplifikatörde bir kulaklık amplisi olmalıdır, bunlar türkiyede pek yok ve türkiyede bildiğim en ucuzu 200 euro muydu neydi, Behringer marka.

Ama şöyle bir alternatif var, eğer isterseniz size parça listesi veririm bir adet, gidip parçaları alırsınız, ben size bir ampli yaparım. Tam emin değilim ama herhalde 1 gününüzü alır bunları toplamak. maliyeti konusunda da yine emin değilim ama 40 milyonu geçmesi pek mümkün gözükmüyor. eğer bu aletten isteyen olursa ve bu parçalardan bir takımda bana alırsa memnuniyetle yaparım. ilk ampliden sonra ücret 3 yeni türk birası olacaktır, bilginize.

18. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    bu tür bir programla sesi arttırmak hoparlöre zarar verebilir, bu aletler pek düzgün yapılmıyor zaten hemde frekanslara nasıl cevap verdiğini bilmiyoruz, elde kalma olasılığı var.

19. Blick

Blick Kıdemli Üye

Seviye:
    Kulaklık çıkışından ya da entegre hoparlörlerden beklediğinizden az ses gelmesi batarya tasarrufu için yapılmıştır büyük ihtimal, dandik mp3 çalarlar da avrupa standartlarına uymadığı için istediği kadar yüksek se verebilir sorun yok ama kalitesiz ses verir.

Eğer sabit durumdaysanız entegre hoparlörler için sağlıklı pek bişi yapcak yok ancak ses sistemi bağlarsınız içinde kendi anfisi vardır.

Eğer kulaklık kullanacaksanız küçük cep anfileri var araştırın, makul bir fiyata bulup alırsanız taşınabilir bilgisayarınızdan sesi mümkün olduğunca düşük seviyeye getirip cep anfisi ile sesi yükseltip çok rahat bir şekilde kulaklığınızdan yüksek sev ve verim almanız mümkün.

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    15ytl Ye Bİr Speaker ;)