Serindere Kanyonu

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Yeniden merhaba :)
31 ekim pazar günü izmitin örnek köyünde bulunan serindere kanyonuna gitmek için google map dan yol tarifi alıp :) pazar sabahı maltepeden izmite tirenle hareket ediyorum..

sabah maltepe tiren istasyonu
(link)

izmitte sağlam bir kahvaltı sonrası yola koyuluyorum..işkembe severlere tavsiye ederim seçkin işkembe
(link)

eski gölcük yolundan gecerken
(link)

yolun sonunda sağ taraf gölcük düz devam ettiğimizde yuvacık.
(link)

5 km sonra evlerin yerine tabiatla başbaşa kalıyorsunuz
(link)

yuvacıkta serindere tabelasını takip ediyorum
(link)

ve yuvacık barajı üzerindeyim manzara çok güzel. burda arabası ile yanımdan gecerken muhabbet ettiğimiz kocaeli bisikletliler gurubundan olduğunu söyleyen arkadaşa selamlar
(link)

yuvacık barajının etrafında kısada olsa bir yürüyüş yolu olması güzel çok yağmur yağdığından bugün kapalıymış..
(link)

hafta içi yağan şiddetli yağmurun yol açtığı tahribatın resmi..
(link)

kısa olduğunu sandığımız rampanın başında çektiğim bir resim..
(link)

kuşburnular çok güzel gözüküyor
(link)

1 saatte ancak çıkabildiğim sonderece dik rampalardan sonra camidüzü köyü.
(link)

abi nereye gidiyorsun diye sorup köyde muhabbet ettiğim çocuklar...
(link)

ve onlara bir resimde ben çektiriyorum
(link)

kartepeye yakın bir bölge, buraya yılın ilk karı yağmış..
(link)

her taraf kuşburnu
(link)

yağan yağmurun etkisinden yolda ufak şelaleler oluşmuş
(link)

ve sonunda serindere kanyonunun başlangıcına geliyorum su burada çok fazla kanyona girmek için dereden yürümek gerekiyor her iki yanı dağlarla kaplı çok güzel bir kanyon ama su oldukca soğuk ve bu mevsimde su derin.
(link)

yamacın üzerinde 1km kadar yürüyüş yolu var kanyona tepeden bakıyor
(link)

yürümeye devam ediyorum..
(link)

yol iyice bozuk
(link)

kanyona kuş bakışı..
(link)

ve konyon üzerinde yürüyüş yolunun sonundayım uçurumun kıyısında otomatik bir fotograf çekimi yapıyorum...
(link)

ve tekrar geri dönüyorum kanyonun başında yemek yemek için uygun bir yer bakıyorum kendime..
(link)

ve ateş yakıp tavuklarımı kızartıyorum soğan, patates ve biberleride közledikmi tamamdır :)
(link)

ve soframızıda kuruyoruz termosumuzda her zamanki gibi yeşil çayımız demini almış.
(link)

tavuğun kemiklerine talip bir misafirimiz var :)
(link)

ve artık dönüş yolundayım..
(link)

Kartepe nin en güzel yayla köylerinden biri olan Serin dere köyü ve örnek köy sınırlarında bulunan , doğal yapısı , bitki örtüsü ve ürkütücü güzellikteki kanyonu ile doğaseverlerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri. Ekim ayı ile birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki farklılık artar ve gece soğuğuna maruz kalan ıhlamur, kestane, gürgen ve bir çok geniş yapraklı ağaç türleri yapraklarını sarı dan kızıla dönen bir renk cümbüşü içersinde dökmeden son bir seyirlik gösteri sunar. Hazan mevsimi ve sonbahar tam manası ile ve apaçık karşınızdadır! ..Bir taraftan hayran brakır ve aşık ederken kendine , diğer taraftan hüzünlendirir , alır götürür sizi ..Burada hayat bir başkadır, mevsimler tüm karakteristik özelliklerini hissettirir. Zaman-konum ve anlam üçgeninde bocalayan arayışlar ..farkındalığa dönüşür.
(link)

köy girişinde özlediğim bir görüntü...
(link)

horoz oldukca yakışıklı :D
(link)

yuvacık barajına uzaktan bir bakış
(link)

yuvacık akşam kararmak üzere
(link)

başiskele bahriye birliği
(link)
izmit kırkiki evler tiren istasyonundan tirene binip istanbula maltepeye geri dönüyorum. oldukca yorucu ama bir okadarda zevkli bir tur oldu yazın sadece kanyonda dere içinde yürümek için şimdiden pilanlar yapıyorum

Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Serindere kanyonu birkaç kez gittiğimiz, su içinden derinliklerine doğru ilerlediğimiz ve çok da keyif aldığımız bir yerdi. Hatta kanyonda suyun içinden ilerleyip yüksekteki yürüyüş yolundan donmüştük bir seferinde . Biz bisikletsizdik ama 2 bisikletli arkadaşla dönüş yolunda (o daracık patikada) karşılaşmıştık. Yürüyüş yolunun bir kısmı, içiden su borusunu geçtiği bir tünelden geçiyor. Siz oraya kadar mı ilerlediniz yoksa ötesine de geçtiniz mi ? Tünelin ötesinde de çok güzel yerler var hem yürünebilecek hem de bisiklete binilebilecek.
Bu arada bizim karşılaştığımız iki arkadaşın da bisikletleri Cannodale'di. Ama onlar yola Yuvacık'tan başlamışlardı.

Paylaşımınız ve güzel fotoğraflarınız için teşekkürler.

Kazasız ve keyifli turlar.

five

• Beğen
Tepkiler: Kadir AYINTAP

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
çok güzel bir tur olmuş.resimlere bakarken bir an kendimi bende oralarda pedallıyormuş gibi hissettim.doğa resimleri gerçekten çok güzel.ayaklarınıza sağlık...

• Beğen

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
Kadir Bey ,

Harika manzaralar .. Hemde İstanbul'a çok yakın ..Anlatım ve paylaşım için sonsuz teşekkürler ...

Selamlar,
Tolga Gürgün

• Beğen

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
turunuz çok güzelmiş, keşfedilmesi gereken yerler gerçekten büyüleyici. paylaşım için teşekkürler

• Beğen

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Biz de topluca gitmiştik harika bir yerdir kesinlikle tavsiye ederim

• Beğen

Sedat GÖKÇEK

Aktif Üye
Tepki
123
Ben resim çekemedim ama senden bir gün öncede ben gitmiştim. Tempolu bir tur oldu... Toplamda 2 defa gittim. Benim tur baraj etrafında tam bir tur olmuştu... DELİ'NİN SEYİR DEFTERİ diyede yazmıştım :D:D:D

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
vayyyyyyyy bensiz tura tur demem ben arkadaş :)) ama yinede süper bir tur olmuş abi ayaklarına sağlık.Gelmeyi çok istedim ama durumu biliyorsun. Neyse bayramda acısını çıkarırız ben hazırlıklara şimdiden başladım haberin olsun!!

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@TurgutRiis

teşekkür ederim kardeşim...
bayrama hazırlıklar tamam tek sorun hava muhaleveti umarım hava iyi olur bakalım hayırlısı nasipse güzel bir gezi yaparız

• Beğen
Tepkiler: TurgutRiis

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@five

merhaba çok teşekkür ediyorum...

ben buraya ilk defa gittim hayran kaldım. bahsettiğiniz tüneli hiç görmedim belki kanyonun içinde olabilir. kanyona yukardan bakan kısa yürüyüş yolunu tamamlalayıp geri geldim. kendinize iyi bakın sizede kazasız sürüşler diliyorum

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
çok harika gezi olmuş,tebrikler.fotoğraflar vede kareye giren manzaralar harika,devamını bekleriz...

• Beğen
Tepki
26
çok güzel olmuş Kadir abim eline, pedalına sağlık...
En kısa zaamnda Sakarya sınırlarındaki doğa güzelliklerini keşfet de sayende bir kaç yer öğrenelim buralardan gitmeden :D

• Beğen
Tepki
17
Bisiklet
Merida
daha önce yaya olarak gezdiğim şimdilerde tur listemde olan bir yer.ayrıca menekşe yaylası haliye aytepe var. zaman arıyorum....

çok güzel bir özendirme olmuş:)
nice kazasız turalara...

• Beğen

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@tuğba durmuş

teşekkürler Tuğba. senin için sakarya sınırlarındaki tüm gezi yerlerini listeme alıyorum Turgutla beraber geliyoruz :)
bu arada profil resmi çok hos :D

Tepki
19
kadir bey merhaba çok güzel bir gezi yapmışsınız insanın bisiklete atlayıp tur yapası geliyor resimleri görünce :D
ayağınıza sağlık paylaşım için teşekkürler...

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Gerçekten güzel.Daha nice kazasız belasız güzel ve uzunnnn turlara :)
Ayrıca;köpek çok şirin :D

• Beğen