Serindere Kanyonu. Grand Kanyon kadar olmasada...

Scudo

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
fatih çok harika bir gezi olmuş, anlatımdaki detay ve fotoğraflardaki estetik için çok teşekkürler. gördüğün o köpek oranın kadrolu köpeği :)

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Gezi güzel,anlatım güzel fotolar güzel. Tabiatın kucağına bizleri de götürdünüz teşekkürler. Ama fotolara bakarken açıkça endişelendim:( burda başınıza bişey gelse kim bulacak. Tek gitmesek daha iyi ama diyene bakın bende sizin gibiyim alıp başımı giderim:eek: .

• Beğen
Tepkiler: fatih alver

fatih alver

Forum Demirbaşı
Tepki
847
Bisiklet
Bisan
@Aytekin Erzan

Zevkle Aytekin Abi. Ama hızınızı kesmek istemem. Biraz daha çalışıp kondüsyonumun yeterli seviyeye ulaştırdığına inandıktan sonra seve seve, pedallamak isterim. Beğenileriniz için teşekkürler...

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Teşekkürler Fatih 71. Bu güzel görüntüleri ve bu turu bizimle paylaştığın için.
Doğanın tüm gizemini hissettim iliklerimde.Çok çok teşekkürler.

• Beğen

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar Fatih,
Bu haftasonu Cumartesi (22 si) bir tur düşünüyoruz. Hava iyi olursa Kartepe aksi durumda akmeşe-kazımpaşa-adapazarı. Katılmak istersen tanışmış oluruz. Ben prensip olarak araba kullanmayı sevmiyor ve evden-eve şeklinde turluyorum. Detayı ve olabilirliği cuma günü olgunlaşır. Nuri arkadaşı da beklerim.

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Ne güzel bir doğadır o öyle.Her taraf yemyeşil.Sular akıyor şırıl şırıl:) Yaşadığınız keyfi tahmin edebiliyorum.Biz de seyirci olarak keyif aldık turundan.Teşekkürler;)

• Beğen

fatih alver

Forum Demirbaşı
Tepki
847
Bisiklet
Bisan
@coşkun ayaz

Coşkun Abi, nazik davetinize çok teşekkür ederim. İnanın katılmayı öyle çok isterdim ki. Malumunuz Ramazan başlayacağı için kaza bela bir aksilik olmazmazsa niyetli olacağım. Daha öncesinden de katılabileceğimi söylemiştim ama Ramazan''ı hiç hesaba katmamıştım doğrusu. Ama Volkan isimli profesyonel bir arkadaş var, antrenman için hem rehber hem de yol arkadaşları arıyor, onu yönlendireceğim size. Sanırım katılabilir.
Umarım bir başka turda pedallarız. Buralardayız sonuçta. Ramazan'dan sonra yapılacak her türlü turla ilgili bilgi sahibi olmak ve katılmak isterim. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Tekrar teşekkürler, saygılar...

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar,
Ben sık sık özellikle hafta içi, yeniköy-asarköy-ihsaniye-gölcük-yeniköy ve arkamızdaki dağ köylerinde kısa turlar yapıyorum. 2-3 saati geçmiyor. Gölcük'e bisikletle ve trafiğe girmeden geliyor ve bol böğürtlen yiyorum.

• Beğen

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
Paylaşım için teşekkürler. Çok güzel yerler gerçekten de. Özellikle ormanı çok merak ettim. Öyle bir ormanın içine giden uzun bir patika bulup bisikletle dalmak çok keyifli olurdu. Böyle sık ormanlar içinde doğal patikalar yoksa bile ağaçlara, doğaya zarar vermeden yapay dağ bisikleti parkurları oluşturulsa, dağ bisikleti turizmi başlasa güzel ülkemde ne kadar müthiş olurdu.

Tepki
106
Çoook harika bir gezi olmuş teşekkürler.Sayenizde görmediğimiz yereleri gördük.Anlatımınız çok hoş.Tekrardan teşekkürler.

• Beğen

fatih alver

Forum Demirbaşı
Tepki
847
Bisiklet
Bisan
@Ercüment Özyurt

Şu dediğini kaç kişi düşündü acaba şimdiye kadar, çok orijinal bir fikir gerçekten. Küçükken kavak ağaçları arasında off-road yapardım kendimce ve hakikaten zevkli olurdu. Keşke dediğiniz gibi bişey yapılsa.
Yorum ve beğenileriniz için tesekkurler sevgiler...

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
@coşkun ayaz

coşkun bey, nazik davetiniz için çok teşekkürler. önümüzdeki 3-4 hafta maalesef sadece cuma günleri tam boşum. diğer günlerim hep bölünük durumda. bu cumartesi olmasa bile umarım kısa bir süre içinde birlikte pedallama imkanı bulurum. selam ve saygılar.

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
@fatih71

Aslında orjinal bir fikir değil. Geçen hafta Muğla-Dalyan'da tatil yaparken kaldığım hotelin kahvaltı salonunda dergiler vardı. Hotel sahibi bisiklet meraklısı olduğu için sanırım bu dergilerin arasında Mountain Bike UK isimli bir dergi buldum ve havuz kenarında okudum. Anladığım kadarıyla bu tip parkurlar oralarda çok ve her hafta bir parkur ve parkuru dizayn eden kişi tanıtılıp parkur puanlanıyor. Yani bu tip parkurları dizayn etme işini meslek haline getirmiş kişiler dahi var. Okuduğum sayıda tanıtılan parkur bir dağ-orman kasabası yakınında yapılmış ve bu kasabada bisiklet kiralama yerleri, bisiklet yıkama yerleri açılmış. Daha önce turizmle hiç alakası olmayan kasaba bu sayede canlanmış. Ülkemde de düşünülebilir ama ne derece ilgi olur acaba. Belki yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterebileceği bir yerde olursa işe yarayabilir. Turlar nasıl günlük jip safari düzenliyorlarsa günlük mtb safariler de düzenleyebilirler.

Sevgiler, saygılar...

Tepki
40
Fatih çok güzel resimler ve anlatım.Sırasıyla heryeri fotolamışsın. İnönü yaylası parkuruda oraya paralel epey üst taraftan geçen bir güzergah.bol ağaçlı güzel bir yol.2009 çıkmadan yağışlar başlamadan birlikte pedallayalım.Arabayla baraja kadar çıkmakta iyi fikir,yuvacığa kadar eksoz ve trafikten başka bişey yok zaten.

• Beğen