Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Serçe parmak

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Umut Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Yolda yürürken sol ayak serçe parmagım acıyordu eve gittim yara olmuştu ve evde odama giderken ayak serçe parmağımı kapının kasasına vurdum:boese157: tırnağım nedeniyle tam olarak bilmiyorum biraz kanadı.2 saati geçti hala ağrıyor burkulma riski varmı.Burkulmuşsa bisiklet sürmemi engellermi?

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bir bilgim yok ama :D

3. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    : )))))))))))))))))))))))))))

konuyla direkt alakalı diil ama benim de sevdiğim bi söz var..

"sivri uçlu nesleler ayakları çekerler... özellikle de karanlıkta..." :p

4. mustafa sorkulu

mustafa sorkulu Üye

Seviye:
    Ayak parmakları vucudun en hassa noktalarından olduğunu duymuştum kolayca incinebilen organlardanmış sanırım.. buz koymanız kısa süreliğine ağrınızı dindirecektir ama yinede bi ortopediye gitmende fayda olacaktır

5. onthere

onthere Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Bende serçe parmağımdan bugünlerde çok çekiyorum. Darbe sonucunda kırık tespit edildi.Ayağım alçıya alındı ve yaklaşık 1 ay kalacak.oysa ki bu güzel havalarda pedallamak vardı.
    Bu arada size de geçmiş olsun. Acınız birkaç gün geçmezse film çektirmenizi öneririm. Ben üzerine düşmedim ve yaklaşık 10 gün kırık parmakla gezmişim.
    Selamalr

6. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ayak serçe parmaklarının insan yaşamı boyunca ortalama 7 kere kırıldığını, ve farkına varılmadan kendiliğinden iyileştiğini okumuştum. Doğruluk derecesini bilemiyorum. Ama mümkündür. Küçücük parmakta üç kemik. Abartmaya gerk yok.

CandanC bunu beğendi.
  7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Giydiğimiz ayakkabı sanırım buna neden oluyor.Giymiş olduğum düz tabanlı converse ayakkabı yürürken aynı soruna neden oldu.Futbol oynarken ayağımın burkulması vs. http://www.google.com.tr/imgres?hl=...152&start=0&ndsp=28&ved=1t:429,r:19,s:0,i:206 bu tarz ayakkabı çok iyi geliyor.Düz taban ve ince tabakalı ayakkabılar sağlıksız olduğuna kanaat getirdim.Ortapedik ayakkabı en iyisi.Sonuçta ayağımızın şekli düz değil.Bisiklet sürerken düz tabanlı ayakkabı çok rahatsızlık verici.