Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

serbest kürsünün pabucunun dama atılması

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Türka¥ tarafından paylaşıldı.

1. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    öncelikle forumda "bu konuları görmek istiyorum şu konuları görmek istemiyorum" diyenleri gerçekten anlamıyorum. biraz esnek olmak anlayış göstermek o kadar zor mu yahu???

forum yöneticileri de iki üç tane şikayet okudu hemen serbest kürsüyü yeni mesajlar listesinden çıkardı.. iyi de, bu kürsüyü keyifle takip edenler vardı, bazıları rahatsız oluyorsa bazıları da keyif alıyordu..

bisiklet forum sadece "hangi içlik, hangi lastik" konularından oluşacaksa belli bir zaman sonra konular tekrara girmeye başlayacak, ondan sonra arada sırada gelir bakarız artık yeni birşey var mı diye..

halbuki profil ayarlarında;

"serbest kürsü mesajlarını yeni mesajlar listesinde görmek istiyor musunuz?"

diye bir seçenek olsa, isteyen takip eder istemeyen takip etmez. ayrıca "hangi filmi izlediniz, şu an ne dinliyorsunuz" gibi konuları konuşmak bazılarını rahatsız ediyorsa bu onların sorunudur, herkesin değil.. mesela ben şiir sevmem, ama burada birileri şiir konusu altında güzel vakit geçiriyorsa bırakın keyif alsınlar derim.

uzun lafın kısası; akşamüstünden beri birkaç kere serbest kürsü bölümüne uğradım, in cin top oynuyor, sadece atamızla ilgili bir başlık açılmış, altına da bir tane yorum gelmiş. bunları konuşmayalım tabi ne gerek var.

aferin.

Major Tom, Berke, Deniz ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    özgürlük özgürlük diye bağıran brave heartların haykırışları sonuca ulaştı bilader . "Şu taytımı bu taytı mı giyeyim popişime " menşeili başlıklar açmak lazım

Major Tom, Yusuf !!WOW!! ve hogutmen bunu beğendi.
  3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    kimsenin tahammülü kalmamış.
    saygı beklerken saygı göstermiyorlar. hele kendi fikir ve düşüncelerini yansıtmayanlara yaşama hakkı bile vermicekler neredeyse.
    söylenecek çok şey var aslında.
    sanıyorum ki bundan sonra serbest kürsüyü bidaha yeni mesajlarda göremeyeceğiz.

hogutmen ve mariokaldato bunu beğendi.
  4. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    adolf hitlerin adalet anlayışı neyse bunlardakide o . Ne demiş atalarımız " Sorun sende değil Ebende "

Yusuf !!WOW!! ve chnkrmz bunu beğendi.
  5. hogutmen

hogutmen Fosil yakıt tüketimine karşı Commuter/City Fun 70

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şaka maka böyle güzel sohbetlerin donduğu siteler var mı? Zıt kutupların fikir mücadelesi tarzında ama esaslı olacak. İnsan okurken şaşıracak. Hadi ya diyecek. Eğlendirirken düşündürecek. :) ben bisikletten anlamam. Konu dışı adamım. Burada da işler kesat. Atz talep meselesi demek ki. Forumun bana ihtiyacı yok

6. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @hogutmen yeni mesajlar sekmesinin iki tık yanına kadar getirebildik kürsüyü.. elimizden gelen bu o_O

hogutmen bunu beğendi.
  7. hogutmen

hogutmen Fosil yakıt tüketimine karşı Commuter/City Fun 70

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Türka¥ serbest kursunun bu hale gelmesinde benim de payım vardır. Kapitalizmin diye başlayan bir konu vardı. Orada biraz değişik şeyler yazdım. Ama hayat böyle birşey her zaman işitmek istediklerinizi duyamaz görmek isyediklerinizi göremezsiniz. Şoka girdim konusu da ilginç. Arz talepçiyim. Ancak bu konu üzerinde doktora bile yapılır.

mariokaldato bunu beğendi.
  8. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @hogutmen

:D Bunlar kapitalizmin sonuçları :)

Şaka bir yana istanbul'da yaşıyorum trafiği, kirli havası, sinirli insanları ayrı dert şurda 2 kafamızı dağıtıyorduk ona da göz diktiler.

hogutmen bunu beğendi.
  9. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yani ben yine girip konulara bakıyorum. İlgileniyorum. İleti yolluyorum. Serbest kürsü gözden düşmedi arkadaşlar. Sadece ilgi ve alakamızı serbest kürsüden bir nebze almış olduk. Burası adı itibariyle bisiklet ile ilgili bir forum. O yüzden önceliği bisiklet konularının alması kaçınılmaz ve öyle olmalı. Serbest kürsü konuları hakkında bir çoğunuzun fikirlerine katılıyorum. Ancak biz belirli bir kitlenin söylemi ile serbest kürsü konularını, yeni mesajlar sekmesinden kaldırmış değiliz. Serbest kürsü konuları bisiklet ile ilgili konuların önüne geçmeye başladığı için böyle bir karar aldık. Bu tıpkı Beşiktaş Çarşı grubunun kendini lağvetmesi gibi bir olaydır. Biz Beşiktaş'tan büyük değiliz, bizi bu kadar büyütmeyin deyip kendilerini lağv etmişlerdi.

Serbest kürsü yerinde arkadaşlar. Bence onunla ilgilenmek isteyen ilgilenir, konu açar, paylaşır ve okur. Ben birazdan Captain America Ciwil war fragmanı yayınladı diye başlık açacağım zaten. Hatta film fragmanları ile ilgili başlık bile açabiliriz. Fakat çok fazla senli, benli diyalog olduğu zaman serbest kürsü insanların uzak durduğu bir yer olmaktan öteye geçemiyor. O yüzden ölçüyü kaçırmamak lazım.

mariokaldato ve hogutmen bunu beğendi.
  10. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisiklet çoğu kişi için Türkiye de çocuk oyuncağı, bisikletle yolamı girilir, o kadar para mı verilir diye düşündüğü sürece bence daha çok bisikletle ilgili konular açılmalı ki, google da arama yapılınca hiç değilse bisikletle ilgli daha çok link görebilmeli insanlar...

hogutmen bunu beğendi.
  11. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @Atilla Gobel bu başlığı, serbest kürsü anketinden daha önce açmıştım belirtmek isterim.. ben şahsen kürsünün şu an ki yerinden memnunum :cool:

Atilla G. ve hogutmen bunu beğendi.
  12. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Türka¥ Desenize kaymaklı kadayıf o zaman :) Mümkün mertebe üyelerimizi dinleyerek doğru politikalar ve çözümler üretmeye çalışıyoruz. İlginize teşekkürler.

mariokaldato bunu beğendi.