senet iptali hakkında yardım

emreayan

Daimi Üye
Tepki
64
arkadaşlar geçen hafta çarşamba günü yani 27 haziranda bir ingilizce kursuna kayıt oldum ve 3 aylık senet imzaladım,ertesi gün yani perşembe günü sadece 2 ders saati derse girdim ve hiç beklediğim gibi çıkmadı kurs hiç sevmedim ve kayıt yaptırdığıma pişman oldum,yazında hiç gitmek istemiyorum vazgeçtim yani,acaba ben bu senetleri iptal ettirebilirmiyim,bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı,yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@bikeremre

Kursa kayıt olup, senete imza atmışsanız insiyatif tamamen kurs yönetiminde görünüyor malesef. Konuşmayı deneyin.

Bir örnek olay, Çanakkale'de üniversiteyi kazanınca 1 yıllık ücretini peşin yatırıp özel bir yurda yerleşmiştim. Ancak 6 ay sonra Eskişehir'e yatay geçiş hakkı kazandım. Sağolsunlar çıkardılar paranın yarısını tıkır tıkır verdiler. Odanın yarısı 6 ay boş kaldı. Kaymaklar Erkek Pansiyon'a tekrar teşekkürler. Aslında kanunen bile vermeyebilirlerdi parayı. Böyle güzel örnekler yanında malesef kötü örnekleri de var tabi.

Umarım dershane yönetimi anlaşıylı çıkar.

• Beğen
Tepkiler: nazz

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Kursun insiyatifin'de malesef,

derdini anlat derman bulsunlar,bulamazlarsa senetlerı alana kadar para ödersin..yada indirim yaparlar senetleri alman için..:rolleyes:

Adamlar 3 ayı garantiye almışlar,inşallah sana kursu bıraktığın için 3 ay para ödetmezler..:cool:

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
öncelikle yapılması gereken kurs yöneticileri ile kurstan ayrılacağın konusunda görüşerek senetleri geri almayı denemek..2 sonuç çıkabilir:

1. senetleri geri alırsın konu kapanır.
  2. senetleri vermezler.
şimdi 1.sonuç da sorun yok.gelelim ikinci sonuca..eğer senetleri vermezler ise bakılacak bir iki nokta daha var. eğer kurs yönetimi ile sözleşme var ise ve senetle bu sözleşme gereği imzalanmış ise biraz daha kolay şekilde konu halledilebilir, avukata danışmakta fayda var. yok eğer sözleşme falan yok, senetlerin ne için alındığına dair bir ibare yok ve adamlar da senetleri vermezler ise ödemekten başka seçenek yok..

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@bikeremre

Merhaba

Baştan söyleyeyim işin çok zor.
Çünkü aynı olayı kızımda yaşadı, onunki mecburiyetten kursa devam edememekti. Yeni bir işe girip, iş saatlerinin kurs saati ile çakışması sonucu, kursa imzaladığı senetlerini geri almak istedi.
Çok uğraştı ama vermediler.

Yaptıkları sadece kursa gidemediği için süresini dondurdular. İleri ki bir tarihe, döneme kaydırdılar. Ama senetleri gününde tahsil ettiler.

İşin anlayacağın üzere zor.

Kolay gelsin.

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Allah yardımcın olsun.Senetle beraber bir anlaşma yaptınmı?Tamamen kursun insiyatifine kalmış bir olay.