Selle Royal Becoz Hakkında Fikri Olan?

Tepki
0
İsim
Suat Can YURDUM
Bisiklet
Sedona
Yazın uzun bir tura çıkacağım. Ancak seleye ayırdığım bütçemin tavanı 100 TL olduğundan dolayı Selle Royal Becoz'u gözüme kestirdim denilebilir :cool: Bu sele hakkında fikri olan var mıdır? Teşekkürler.

(link)

Dosyalar

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bahsettiğiniz model ile ilgili bir tecrübem olmadı, lakin seleler konusunda genel geçer bir kural mevcut.

Aynı parmak izi gibi vücudun sele bölgesi de kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Yani biri için 3'lü oturma grubu konforu sunan bir sele bir başkası için çivili yatak eziyeti verebiliyor.

Bu durumda belirli bir model için alacağınız kullanıcı yorumlarının sizin için çok da değeri olmayacak. Emin olmanın tek yolu denemekten geçiyor.

İşin bilimsel boyutuna ise aktifpedal gibi firmaların ölçüm sistemi ve uygun sele formu/genişliği testi ile geçilebiliyor. Bu işlem ise sizin bütçenizin üzerinde kalacağı için tek çıkar yol o seleyi alıp denedikten sonra memnun kalmazsanız değiştirmek.

Bir defalığına gözü karartıp Brooks B17 gibi bir model alıp kendinize özgü bir sele elde etmek de diğer mantıklı çözüm.

Tepki
393
İsim
İlker Arslan
Bisiklet
Claud Butler
Merhaba Suat,

Ben B17 almadan önce bu seleyi yakından incelemiştim. Kullanıp tecrübe etmedim ama evirip çevirerek incelediğim kadarıyla bu selenin mantar görünümü ve kahverengi oluşu sadece bir görüntüden ibaret. Bir işlevselliği yok. Yüzeyi ve malzemesi bir jel dolgulu seleden farksız.

Alma derim ama yine de sen bilirsin.

Aliexpress'ten ya da özceylan'dan b17'ye alternatif olabilecek gerçek deri/kösele selelerden alıp kullansan daha iyi olur.

Bir de gerçek deri selelerden almaya karar verirsen bir an önce alıp turdan önce kullanmaya başlamanı öneririm. Badem yağı veya kösele besleyici kremler ile de yumuşatabilirsin seleyi.

Tepki
0
İsim
Suat Can YURDUM
Bisiklet
Sedona
@ilkerarslan Hocam merhaba. Dediklerinizi dikkate alarak Özceylan Bisiklet'e göz attım. Biraz daha kendimi zorlayarak belki şuna çıkabilirim; (link)

Sizce 'Kösele Sele gs-17 İris Logo' adlı sele işimi görür mü? Paramı sokağa atmış olmayayım? Cevaplarsanız sevirim.

Tepki
393
İsim
İlker Arslan
Bisiklet
Claud Butler
@suatyurdum9

Kendim b17 almamış olsaydım bu seleyi kesinlikle sipariş ederdim. Al ve şunları kontrol et. Ön ve arka kısımdan ölçtüğünde kösele kalınlığı 5 mm. yan çeperlerden ölçtüğünde kösele kalınlığı 3 mm. ise bu iş tamamdır. Yarı fiyatından da ucuza b17'ye çok yakın bir sele aldın demektir.

Yakın diyorum çünkü derinin tabaklanması işlenmesi aynı olmayabilir. Ama bu farkı hissetmen çok uzun yıllar alır. Dayanıklılık aynı olmayabilir. Ama bakarsın bu da çom sağlam çıkar.

Dediğim ölçüleri kontrol et sonra takıp kullanmaya başla. Beğenmezsen geri gönderirsin. Fotoğraftaki görünümüne ve b17 ile kalıp benzerliğine tam not veriyorum.

Tepki
0
İsim
Suat Can YURDUM
Bisiklet
Sedona
@ilkerarslan Hocam ölçüler doğru çıkarsa ben de takıp kullanmaya başladığımda ya rahatsız çıkarsa. Yani sadece görüntüden ibaret olmasın diye söylüyorum.

Tepki
393
İsim
İlker Arslan
Bisiklet
Claud Butler
@suatyurdum9

B17'yi kullanmaya başladıktan 8 ay ve 2000 km. sonra rahat etmeye başladım. Bazı arkadaşlarda bu 500-600 km. de olabiliyor.

Rahatlık için alışma süresinde biraz sabırlı olmalısın.

Bu deri seleyi alısan paran çöpe gitmeyebilir.

Diğer selelerden alırsan paran çöpe gider açıkçası

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Kardeşim naptın bu sele ile yorumlarınız nedir
Brooks lar çok pahalı o sebeple başka alternatiflere bakıyorum