Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selle İtalia Q bik , Yardım.!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında uğur kocaağa tarafından paylaşıldı.

1. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selle italia Q bik beyaz ortası boş olan seleden kullanıyorum , pedal basmak açısından çok rahat, yumuşak dokuya baskı uygulamadığı için uyuşma olmuyor fakat çok fazla sert ve 80-100 km yol yaptığımda selenin ortası boş kısmının şekli olduğu gibi oturan yerlerime çıkıyor v gibi . C.tesi.Pazar 220 km kadar yol bindim ve kalçamı yara yaptı, seleyi kim denediyse bu seleyle nasıl gittiğimi soruyor. Sizce bu sele o kadar kötü mü ?? Herkes seleyi değiştirmemi tavsiye ediyor. Sizin fikirleriniz neler??

2. Srklgk

Srklgk Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende aynı selenin siyah olanından kullanıyorum bence çok sert bir sele çok az esneme payı var 20 km yol yaptıktan sonra pedli tayt ve jelli kılıfa rağmen sertliğinden dolayı az da olsa ağrı oluyor bende rahat ve konforlu bir sele arayışlarındayım.

uğur kocaağa bunu beğendi.
  3. ANT OZAMAN

ANT OZAMAN Üye

Seviye:

4. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Seleyi söküp yaylı ama çok kalın olmayan normal ebatlarda no name eski tur selemi taktım çok memnunum pedsiz .Sele İtalia Q- bik kullananların bir kısmı genelde memnun değil bir kısmıysa çok memnun. Fizik ve kiloyla alakalı bir durum sanırım bana uymadı değiştirdim. Tavsiye etmem özellikle hiç esnek olmaması ve ortası yarık kısmın yanlarındaki çizginin sert ve çıkıntılı olması pedi sıkıştırarak 'v' harfi gibi bir şekil oluşturması ve o şekli yumuşak dokudada oluşması sonucu hem fiziken hemde düşünce olarak rahatsız olabilirsiniz.

Ahmet Kırıkhanuğur bunu beğendi.