Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selle Italia C2 Genuine Gel Saddle ve 1-2 parça giysi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında AykutÇ. tarafından paylaşıldı.

1. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aç karna alışverişe çıkmamaya özen gösteririm. Gerekli gereksiz bir sürü şey almaya sebep olduğu için.

Bugün sanırım iki aydır çeşitli sebeplerle bisiklet süremiyor olmam sebebi ile "bisiklet sürmeye aç" birisi olarak bir hata ettim ve Decathlon'a uğradım ve bir süredir almayı planladığım şeyleri şuursuzca alıp eve geldim.

Aldığım zımbırtılarla ilgili pek kullanıcı yorumu göremeyince konu açıp sorayım dedim.

İlk olarak başlıkta da belirttiğim sele:

Selle Italia C2 Genuine Gel Saddle

Detachlon sitesinde ürün yok, hatta Türkçe hiç bir sitede yok. Yabancı iki sitedeki linki ise şu ve bu

Kampanyadaymış ürün. 100 küsürlerden 99 TL'ye inmiş fiyat. Normalde başka bir sele almıştım ama satış elemanının gazıyla bir anda bunu koydum sepete. Jelli melli birşey.

Şu anki son derece rahatsız edici olan eski selemin (şurada gözüküyor) yerine bunu takacağım.

Kullanan var mı acaba? Yada verdiğim linklerdeki bilgilere bakarak verdiğim fiyatı hakettiği söylenebilir mi?

Bunun dışında birkaç parça giysi aldım.

Biri şu forma:http://www.decathlon.com.tr/kisa-kollu-forma-700-id_8296103.html

Aslında şu siyah forma : http://www.decathlon.com.tr/kisa-kollu-forma-700-xc-id_8296104.html daha ucuzdu, kampanyada idi ama çok terlediğim için terimin tuzuyla bu siyah renk pek hoş olmaz diye ve Mersin sıcağından ötürü beyazı seçtim. Kullanan var mı acaba bu formayı? Fiyatını hakediyor mu? Kullanışlı mı?

Kısa bir pedli tayt da aldım ama sitede bulamadım şimdi onu. Kalsın şimdilik.

Ürünleri henüz kullanmadım. 1-2 hafta daha kullanamayacağım ve bu süreçte yorumlara göre mantıksız tercih yaptığım sonucu çıkarsa geri iade edeceğim.

Yardımcı olan herkese teşekkürler şimdiden.

2. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selle İtalia'nın sorunu nedir bilmiyorum ama sitesi Türkiye'de açılmıyor hangi seleler var hangileri yok nedir ne değildir öğrenemiyorum fakat Fransa'da sitesi açılmıştı.
    Decathlon dan bir kısa kol mayom var içine bişey giymiyorum memnunum terletmiyor sizin aldığınız daha kaliteli gibi sorun çıkacağını sanmıyorum içine atlet falan giymeyin derim.
    Tayt konusunda yine decathlondan tayt almıştım indirimden 100 TL den 40 a inmişti kırmızı renkli pedi var diz altı baharlık ve kışlık olarak kullanıyorum iyi diye düşünüyordum ama Campagnolo marka askılı bib short alınca gerçek rahatlığı gördüm yani tayt idare eder ama hangi model olduğunuda söylerseniz daha iyi olur. Taytın içine de bişey giymeden kullanın derim.

3. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İkisini de iç çamaşır olmadan kullanacağım zaten. Üst forma olarak daha kalitesiz birşey almıştım birkaç ay önce. Kilomu normale çekince asıl formayı alırım diyordum ve 20 kilo fazlalığı atınca, normal kiloma gelince kendimce kaliteli olarak bu üst formayı aldım. Taytı ise kaprimin altına giyeceğim, kısa bir tayt. Sanırım şu model : http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-tayt-300-siyah-id_1726857.html Diğer pahalı taytların içindeki ped daha dardı, bununki daha geniş. Nasıl bir farkı olur bilemedim ama ucuz diye bunu aldım şimdilik. En uzun sürüşüm ayda 1-2 defa 3-4 saatlik olur. Onun dışında 1-2 saat süreceğim 3 güne 1. Şu ana kadar normal boxer + kapri + o rahatsız selem ile bile pek sıkıntı yaşamadım. Taytı denemelik aldım. Önceliğim üst forma idi ter sorunundan dolayı.

4. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sele daraldıkça rahatsızlığı artacaktır gösterdiğin seleyi alırsan aldığın Tayt 3 saatlik bir sürüşte aşırı ağrı yapar ayda bir dahi olsa çünkü aynı tayttan bende de var ve artık kullanmıyorum. Yakında Decathlonda indirimler başlar sitesinde değil mağazalarında takip etmelisin diyorum kenarda köşede atılmış eski sezonları uyguna bulunabiliyor ben ayakkabı ,tayt,forma gibi ürünleri çok uyguna almıştım ocak ayında ama indirimler ne zaman başlar tam bilmiyorum belki ekim belki kasım...

http://www.erdoganlarbisiklet.com/shimano-r064-spd-sl-road-ayakkabi.html
    Geçen yıl şu ayakkabıyı şubat yada martdı sanırım 100 TL ye almıştım. Şu an ikinci el satanlar bile 120 civarı satıyor zaten başka sitelerde de 150 den aşağı yok.

5. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Evet buradaki Decathlon'a aynı mantıkla uğrayacağım bundan sonra ara ara. Özellile Ekim-Kasım aylarından ümitliyim indirim bulma konusunda. Şu an bile var seri sonu indirimli ürünler. Yukarda bahsettiğim formalarda var mesela. Beyaz forma 100 TL iken, aynısının siyahı 50 TL'ye düşmüş. Renginden ötürü almadım. Seleyi de sanırım benzer bir indirimle aldım. Tek başına bir kenarda duruyordu ve eğer aslı varsa 150-160 civarı bir rakamdan 99 TL'ye düşmüştü.

Sele jelli olduğu için ümitliyim aslında rahatsız edip etmemesi konusunda. Çok fazla konfor da aramıyorum. Genelde performans odaklı sürmeye çalıştığım için (ki bunun için yakında yol bisikleti de alacağım inşallah) selenin sert olması daha iyi sanırım. Eski sele altımda pamuk dolu balon gibi oluyordu ve çok rahatsız oluyordum. Oynayıp duruyordu altımda Deneyip göreceğim bakalım. Teşekkür ederim Hasan hocam yorumlar için.

6. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet yol bisikletinde konfor aramıyorum diyoruz ama jel de olsa ne kadar kaliteli olursa olsun kaliteli bir de pedli tayt şart yoksa yarışçılar en iyi sele en iyi pedi kullandıkları halde ağrı hissi oluştuğunu duymuştum tabi onların hayatları sele üstünde geçiyor oda ayrı bir konu ama seleye oturduğumuz bölge hassas bir yer sağlığına dikkat etmeliyiz :) Sadece bildiklerimi anlattım umarım yardımcı olmuşumdur.Kıyafet, giyim konusu hem sağlığı hem rahatlığı etkiliyor. İnsan daha iyisini görünce yada daha iyisine ihtiyaç duydukça zaten yavaş yavaş üst seviyelere çıkıyor ,elindekiler yetmemeye başlıyor...

7. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yardımcı olabileceği halde görmeyenler olmuş olabilir diye bugünlik bir kereye mahsus;
    Güncel...

8. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bn kullaniyorum bu seleden taytla giyilse daha rahat olur ama normal kullanimdada fena değil

samsung galaxy s4 ten tapatalk ile gönderdi.

9. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  10. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Fiyat sanki daha ucuz olmalı diye bugün tekrar gittim mağazaya. Haklıymışım. Meğer yanlış geçilmiş kasada. Fiyat 69TL. 129 TL'den düşmüş aslı varsa. Sorunsuz şekilde 30 TL'yi nakit olarak geri iade ettiler.