Selesiz 40km- Çomü Pedal 2015 ilk turu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
7026 dosyayı görüntüle

bunun masamda ne işi var?

iki hafta önce kardeşim bisikletten düştü, sele sağlam darbe aldı altındaki demirlerinden biri çıktı, yerine takana kadar da canımız çıktı. düşme sırasında somun da biraz sıyırmış. bende seleyi tekrar takayım ayarlayayım, sağlam sıkayım açılmasın derken mili yalama ettim. teflon tesisat bantı sarıp somunları sıkınca iyice yerine oturmuştu. dünkü 30kmde zerre sarsılmadı da bugün gittiğimiz güzergahta da yollar tırt olunca aynında gevşedi.

18.km den sonrası;

7027 dosyayı görüntüle

turda herkes sürprizdi resmen.
katılan arkadaşların ikisinde tur bisikletleri vardı. araziye girdiğimiz anda mtblerin önünde başı çekmeye başladılar.

mtb sini yeni alan bi hanım arkadaşımız takılmadan gerilerde sürüklenmeden 60km boyunca bize eşlik etmeyi başardı.

bisikletini yeni alan ilk defa uzun bir yola çıkan bi abimiz de aynı şekilde takılmadan geride kalmadan eşlik etti.

bende tam 40km ayakta pedallayarak gruptan kopmadan turu tamamladım. nasıl tamamladım bi ben bilirim. jant göbeklerim yeni olduğundan tekerlerimin ikisininde akordu yok ve bu haliyle eşine az rastlanacak bi yokuşu selesiz, bisiklet altımda dans ede ede indim. arazide düz maşayla ayakta inişler yaptım, ellerim uyuştu parmaklarımı açamadım uzun bi süre. ve ve ve arazide ki lastik basıncım lastiğin üst sınırından sadece 3psi eksik. 70psi. günün epic fail' ı olduğum kesin :koptum:

en çokta topluluk başkanımız... mtb lastikleri ve tek amortisörlü belki 20kg luk bisikletle neredeyse aralıksız başı çekti. en son yetişmesi gereken bi yer olduğu için yardırıp gidişi var ki akıllara zarar.

çanakkale de tur tur diyenleri topluluğun etkinliklerine bekliyoruz. ne tür sürüyor olursanız olun hiç önemli değil bi sürprizde siz yapın :D bulaşmadığımız yer yok. tırmanma, arazi, depar... herşey var. kısmetse her hafta sonu diyoruz. bakalım ...

7028 dosyayı görüntüle
7029 dosyayı görüntüle

Scudo

gokaykr

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
Tebrikler iyi efor sarfetmişsin selesiz

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
kesinlikle çok iyi gitti :D
düştük kalktık gözümüzü karartıp bozuk arazide 30-35 km'lik bir hızla iniş yptık. kask çatlatanımız da oldu, sele çıkarıp anarşizmin dibine vuran da :D

ayrıca yolda bir şahin bulduk ve veterinere de götürüp hayat kurtarmışlığımız da var hani. deli dolu geçti.

ekleme: aldığım habere göre tırların yanında sürerken, arazide bir şey olmayan kız arkadaşımıza yurdun önünde araba çarpmış. sağlık durumu iyi, bisikletinin arka tekerinde yamulma varmış :/

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Biz bu topluluğu büyük imkânsızlıklarla kurduk. Bisikletimizin selesi bile yoktu :( "

Topluluğun yeni üyelerine anlatırsınız bol bol :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yusuf Yılmazvural
:koptum:

ne sele geyikleri geldi aklıma söyleyemedim hepsini :D

misal;
ve bisiklete bakıp dedim ki... kalbinde bana yer yoksa güzelim, farketmez ben ayakta da giderim :D

hakankut

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Sedona
Bravo gercekten iyi sabır ve dayanıklılık ...

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Harbiden büyük başarı. Ben de bi kere selesiz 7 km bisiklet sürmek zorunda kalmıştım. Kollarım uyuştu bacaklarım yoruldu. "Başlarım böyle işe" deyip de boşa giden oturma çabalarım... Çok zor gerçekten sizi tekrardan tebrik ediyorum :D