selenin gacur gucur etmesi !!

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
merhabalar hayırlı pazarlar, sele gacur gucur edıyo amasorden gelıyodur dıyecek olursanız eminim seleden gacur gucur seslerı gelıyo nedendir değiştirmeli miyim ? komple bisikleti değiştir derseniz daha yenı aldım param buna yetti :);)

Dosyalar

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletten gelen seslerin yerlerini tespit etmek oldukça zor. Kesin seleden dediğimiz bir ses bambaşka bir yerden çıkıyor olabiliyor. Zannedersem o gıcırtı amortisör dolayısıyla bisikletin en altında bulunan birleşim yerinden geliyor. Nereden biliyorsunuz, diyecek olursanız o gıcırtıyı ben de işitmekteyim :) Forumda detaylı konular var ancak oralarda da söylenen nokta yağlama işlemi :)

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@yusuffeyyaz48 O zaman daha iyi, kılıftandır diye tahmin ediyorum. Çözüm soracak olursanız zannımca yeni ayakkabının gıcırdaması gibi, zamanla alışır diye düşünüyorum :) :)

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@yusuffeyyaz48 Hayırlı olsun aldıktan sonra bişey denmez ama kaça aldığınızı sorabilir miyim bizden öneri isteseydiniz keşke ayrıca bence o ses seleden değil orta amortisörden geliyor selenin kelepçesini iyi sıkım amortisörü de yağlayın ön ve arkazinciri vs yağlayın kullanın biraz sonra hala geliyorsa bakarız.

Hmm seleden geliyorsa bak seleyi ters çevir selenin içinde borunun girdiği yuva var o yuvayı sıkan 2 somun var onları sık bir.

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
Tesekkur ederim 300 liraya aldim hic aklima gelmedi acikcasi param buna yetti simdilik

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@yusuffeyyaz48 Anladım bana sorsanız Salcano excel öneriridim en azından 16-17kg bu biraz ağır kaçabilir ama sorun yok bu da bisiklet bisikleti seven her türlü biner.

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
Bir de onde mekanik fren var, tabi rica ise ha dedin mi hemen tutmuyor balatalardan mi kaynaklidir yoksa mekanik frendenmidir..
Not: Kuzenimde biacnhi cobra var onda da mekanik fren var hemen tutuyor

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@yusuffeyyaz48 şimdi mekanik frenin ayarlaması var yaptın mı dostum mekanin frenin resmini çekip yollayabilirsen anlatmaya başlarım

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@yusuffeyyaz48
İyi ayar yapmak gerekiyor balatalar diske, milimetrik ölçüde yakın olacak . Bende yeni yeni çözdüm mekanik fren ayarını

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Bir yıl kadar önce o gıcırtıyı bir türlü bulamadım en sonunda seleden olduğunu fark ettim. Selenin alt iç kısmına patlamış bisiklet iç lastiğinden küçük bir parça kesip koydum sorun çözüldü.:)

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
Gercekten bu ses beni cok sinir etti seleyi degistirecegim