Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seleden Gelen Ses

Konu, 'Corratec' kısmında Volkan Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende de 2006 motion var.Bisikleti 3-4 günde bir iyi temizlememe rağmen seleden çıtır çıtır sesler geliyor.Ve bu sesler bana rahatsızlık veriyor.Kendini ispatlamış bir firmanın bisikletinden gelen ses.Seleyi çıkartıp sele borusunu ve yuvasını temizliyorum.2 gün bindikten sonra yine aynı ses.Bir de başka bir konuda arkadaşımız yazmış sele çok rahatsızlık veriyor.Ve ben bisiklete bindikten yarım saat sonra belim ağrımaya başlıyor ve bu gittikçe dayanılmaz bir hal alıyor.Tüm bunların sebebi nedir.Doğru sürmüyorsam doğru oturma(kullanma ) biçimi nedir??
    Şimdiden herkese teşekkürler

2. Volkan Çağlar

Seviye:
    Başka kimsede bu tip sorunlar yok mu ya da çözüm bulabilecek:( :(

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Çözümü elbette bulunur, ama uzaktan mesaj yoluyla zor, profosyönel bir bisiklet dükkanı bu konular için yardımcı olacaktır, örneğin yeşil bisiklet Gürsel bey, sele konusuna gelince her sele herkese uygun olmayabilir, uygun konforlu bir sele ile değiştirebilirsiniz, onun dışında doğru ergonomi ayarları, doğru oturma vs pozisyonu ve çıtlama sesi vs çözümleri için işi bilen bisikletçi bir arkadaşa veya iyi bir bisiklet servisine müracaatta fayda var...

Volkan Çağlar bunu beğendi.
  4. Volkan Çağlar

Seviye:
    Hakan Abi bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim ama benim yaşadığım yer köyden farksız.Burada ne gezer yeşil bisiklet, deltabisiklet.Burada anca tamirciler var o kadar:D

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    İyi güzel yazmışsın da "Konum" bölümünde bilgilendirici bir şey yazmıyor yazsaydın oraya yaşadığın yeri biz de ona göre yardımcı olur yönlendirirdik değil mi ? ;)

6. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bende aldığım alüminyum kadroda bunu yaşadım ve fark ettimki sele borusunun çapı tam kadroya göre değildi,27 mm çağında bir boru kullanılmıştı sıkılmaya sıkılıyordu ama bahsettiğiniz sesler oluyordu ,27,2 mm lik sele borusu alınca tamamen kesildi kişisel fikrim bu yönde

kalkmazdüşmez bunu beğendi.