seleden gelen çıtırtı (sele borusu degıl !! )

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
sızınle bunu paylasmak ıstedım dun bısıkletı temızlerken ınceleme fırsatı buldum
ses olarak genelde sele borusundan bahsedılıyodu ben boruyu temızledım ama ses gelmeye devam edınce baktımkı ses seleyı boruya baglayan yerden gelıyor. oraya band sardıgımda problem cozuldu...

bu sekılde bı sorunla forumda daha once hıc karsılasmadım eger daha once verıldıyse kusura bakmayın:)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
seleyi sele borusunu tutturan yer gevşemiş olabilir orayı sıkarsan belki banta ihtiyacın kalmaz ama çok sıkı olmalı yoksa yolda gideken aniden gevşeyebilir

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@gurkankas

kardes sanırım konuyu okuyup cvp yazdın :D
benım boruda sorun yok :);)
sadece onerıde bulunuyorm

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tuninger_haa

:D ben bant yerine onu dene istersen diye yazmıştım :D olsun buda bi öneri olarak dursun :D

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
bende de oluyor çıtırdı üşenmediğim zaman alyanları gevşetip ikisinide azar azar dengeli sıkıyorum çıtırdı epey bi zaman kayboluyo.

koltuğu düz değilde burnu hafif aşağıda ayarladığım için kullanım sırasında kasılıyo ve çıtırtıya sebep oluyo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tekteker

selenin burnunu nasıl aşağıya indiriyoruz benim selede tek alyanlık yer var orasıda işte sıkılığı ayarlıyor...

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
@gurkankas

selenin hemen altında

bende çift alyan var öndekini fala sıkarsan burnu aşağı imniyo .

arkayı fazla sıkarsan kalkıyo

ama bu nedenle cıtırdama yapıyo vidalardan biri daha sıkı olduğunda kasıntıdan çıtıtrdıyo

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@gurkankas

ben de de tek alyan var ama ayarlaya bılıyorum...
bakarsan daha iyi anlarsın