Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Selede Uzun Oturmaya Alışmak

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mustafa şan tarafından paylaşıldı.

1. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hız konusunda yüksek hızla uzun süre gitmek şuan için zor öncelikle yavaş gidip sele üstünde uzun süreler oturabilmeyi öğrenip sonra hız konusuna bakmak mantıklımıdır normalde max durmadan 1 saat sürerdim dün bakalım ne kadar kalabileceğim dedim hızım 16-19 arası yavaş yavaş sahil yollarından gittim maksat seleye oturmak siz ne önerirsiniz bu konuda

2. Orkun bilinmez

Orkun bilinmez Üye

Seviye:
    Zamanla vücut alışıyor, benden çok daha tecrübeli abilerim/ablalarım vardır illaki onlara da danışmak lazım. Ama zaman geçtikçe ne belde ne de başka yerde ağrı kalmıyor. Ayrıca pedli tayt da giyebilirsiniz, o da çok rahat ettirir.

3. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende de birkaç saat sonra kalçada uyuşma oluyor. Neyden oluyor tam anlamış değilim.
    Bir de 30 35 km hızla giderken her pedal atışımda kalçada hafif ağrı oluyor. Seleyi mi tam oturtamıyorum hâlâ alışamadım mı bilmiyorum.

Sendeki sorun alışmayla alakalı olabilir, selen eğikse çok ağrı yapar. Aldıktan 1 hafta sonra selenin düz olması gerektiğini öğrendim. Düzelttikten sonra çok rahat geldi sele.

4. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tayt şart heralde ya dün 35 km gittim tek yorgunluğum sele bölgesiydi pedli şortlar pek işe yaramıyor sanırım

5. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçiyor o ağrılar, bende şu an pedli tayt var ama sadece tayt ile kullanamıyorum, üzerine başka bir şey giydiğimde de hiç rahat olmuyor, o nedenle hiç giymiyorum.
    Bugün tam 62 kmlik bir tur yaptım, tek bir ağrım var, omuzlarım.
    Ne bel, ne sele bölgesi. Omuzlarım turun 30. km den itibaren ağrımaya başladı, yol boş olduğunda tek el ile kullandım dinlenmesi için ama yine de ağrıyor.
    Tabi bu mesafede 1 defa ara verdim 50. km de 5 dakikalık simit arası, belki sık sık ara verseydim ağrı olmayabilirdi.
    Bu omuz ağrısı 1-2 haftaya kadar geçmezse kelebek gidon deneyeceğim, umarım geçer.

6. veli uşak

veli uşak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2-3 saat hiç durmaksızın selede oturmuşluğum var 4 saatte 85 KM yaptım ve arada 10 dakikalık dinlenmeler ile bide bunun geri dönüşü vardır toplamda 170km yol yaptım jelli tayt felan yoktu fakat 1 senedir düzenli bisiklete bindiğim için artık vücudum bu performansa alıştı aslında bu mesefaleri yavaş yavaş arttırmak 1.gün 10km 2.gün 20km felan bu şekilde yaparsan vücudun buna extra tepki vermez çabuk alışır ama ister istemez acı oluyor :)

7. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Eger seleniz sizin yapınıza aşırı derecede uygunsuz değilse bindikce alisacaktir. turklerin yapisi bu spora cok alışık degil. Atalarimiz senelerce ata binmis bizim yapımız ata daha uygun. :)

8. FatihC.

FatihC. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    ilk zamanlar sele yüzünden ağrıyı bırak koltuğa oturamıyordum :) şimdi 25 km lik ş.içi yolda bile ağrı vs. olmuyor,