Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele ve gidon boyu orantısı (Fotoğraflı)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Birtan Kolburan tarafından paylaşıldı.

1. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba daha ellerime fazla yük bindiğinden dolayı uzun süerli kullanımlarda avuş içinde açıma ağrı ve el parmak uçlarında uyuşma meydana geliyordu.Çareyi gidonu yükseltmekte buldum bunuda fotoğraflarda da gördüğünüz gibi gidonu yukarı kaldırarak değilde ön tarafıtaki açıyı değiştirerek yaptım.Sizce gidon sele orantısı nasıl olmuş? Boyum 190 bisiklet XL dır. teşekkürler :) [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. ilker ates

ilker ates Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Elciklerin açılarını değiştirmek de bir çözüm olabilirdi. Bu yöntemler çoğunlukla sırtınıza fayda sağlayan bir duruş elde edeceğinizi düşünüyorum.

3. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Dostum Sendeki rahatsızlık bisikletden değil. Doktormuyum ? hayır.. Çünkü bende var aynısıda oradan biliyorum. Panik yapma. bende bir yılı aşkın elim uyuşuyor ,üşüyor diye gezdim. çaresi doktorda.. Muhtemel rahatsızlığının adı "Karpal tünel sendromu" El bilekleri ile avucun ortası arasındaki parmaklara giden sinirlerin sıkışmasından doğan bir rahatsızlık.Tedavisi basit bir operasyon,yatmadan lokal operasyon ile tek elde yapılıyor.bir ay istirahat, eli kullanmıyorsun. sonra öteki el...Şeker hastalarında ve el işi yapan sanatkarlarda sık görülüyor.Bence doktora (ortopedi) bir görün.Uyuşma en büyük belirtisi. elciklere bastırdığımız ve fren sıktığımız için uyuşmalar oluyor.başlangıçlarda parmak uçları uyuşuyor,ilerledikçe komple parmaklar uyuşuyor.çok el işi yaparsan gece uyuşmalar uykudan bile uyandırıyor. Ben aynısını motor kullanırken de yaşıyordum. doktora gittim. Testi ise bilek ve parmaklara elektrik verip sinir uçlarındaki iletimi ölçerek yapılıyor.bilekten elektrik verip parmak ucundan kaç microsaniyede hissediyorsun şeklinde..Her zaman doktora danışmakta fayda vardır. Benim söylediklerim nafile, gerçek bilgi doktardadır unutma...Ha sen ameliyat oldun mu diye sorarsan 6 aydır doktordan kaçıyorum,ilaç yazdırdım zorla, bi etkisi olmadı, hastahane fobim var,çok çektim zamanında...uğramaya korkuyorum. şaka biyana Doktora git..

4. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yılla sonra bisiket binmeye başladım.belediyenin kiralık bisikletleri ile 20 km yol yapıyordum ne belimde ağrı ne elimde uyuşma oluyordu.sonra kendi bisikletimi aldım.20-35 km yollar yapmaya başladım.sol elimde uyuşma olmaya ve sırımda kürek kemiklerinin hizsında ağrı başladı.Ben bisiklet oturuşu yükseklik ayarı probleminden kaynakladandığını düşünüyrum.Forumada yazdım.doktora gitmemi söyleyen oldu.
    Ben bisiklet kullanmasam hiç problemim yok sorun bisikletten kaynaklanıyor diye düşünüyorum.ama genede tedbirli olmakta fayda var