Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele üstünde yaptığınız hatalar nelerdir?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    topikler açılıyor,şikayetçi olunuyor,peki gerçekten haklımıyız yoksa bilgi eksikliğimizmi var,minibüs sıkıştırdı diyoruz,minibüs sizi durup dururken sıkıştırmaz,

neden minibüs sağa yanaşır,?

1- yolcu indirecek
    2- yolcu alacak.

istanbulda iki pilot bölge var,anadolu yakada

1- minibüs yolu ziverbey
    2- bağdat caddesi minibüsleri

bu minibüsler her yerde durabilir,bunların sabit durma yerleri yoktur otobüsler gibi,zati bu minibüs edebiyatı 3 'üncü dünya ülkelerine aittir,gelişmiş ülkelerde koca koca dolmuş minibüs yoktur,
    inşallah bu minibüsler gerek bağdattan gerekse ziverbeyden kalkar yerine raylı sistemi getirirler,işşiz kalan minibüs şöför esnafına devlet iş sahası yaratır .

bize görevler düşüyor,minibüs yollarını kullanan arkadaşlar minibüse fazla yanaşmayın,sağa yanaşınca durun ,bu size çok zor gelebilir,ikinci yol ise,minibüse emniyet mesafesi koyun,kask aynanızdan bakın arka serbest ise soldan geçin,yalnız minibüs görüş alanınızı kapatır, bu bakımdan yavaş geçin .her an önünüze yaya çıkar.yoğun trafikli yolları tek olarak seçmekte esasında risklidir, iki kişide olsa farketmez ,sabah işe bisiklet ile gidiliyorsa az trafikli güzergah kullanmak mantıklı.

en az hata yapan kazanır.....

2. #ŞARBAY#

#ŞARBAY# .

Adı:
    İsmail ŞARBAY
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zevk için üzerime araba süren oldu, siz ne yaparsanız yapın karşıdaki insanların bilinçlendirilmediği ve ağır yaptırımlar uygulanmadığı sürece bize keyifli sürüş yok !

MakRo, Burakcycle, Volg ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Guleryuz

Guleryuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bayan bir arkadaş düşük hızda elini bırakmaya çalışırken takla attı. Elini bırakırken, düşük hızın etkisiyle gidon yaklaşık 65 derece sola doğru döndü ve içgüdel olarak acemiliğin de etkisi ile ön frene biraz fazla abananarak takla attı. Eminiyet şeridinden ilerlemenin ve gece saat 3 olmasından dolayı herhangi bir araç olaya dahil olmadı. Belde ve dirseklerde yüzülme, dizlerde şişme, ayaklarda ödem ile ucuz atlattı. MR ve röntgen sonuçları temiz çıktı Allah'tan. Aman dikkat, yoksa arkadaş gibi yeni sipariş verdiğiniz bisiklete(kaza gecesi sipariş verdik 2 gün sonra geldi) bir hafta bakarak uyursunuz

Burakcycle ve Volg bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    günceldir...

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  5. ÇAMKOMLU

ÇAMKOMLU Üye

Adı:
    HASAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Burada minibüs yok. Onun yerine insanı güneş çarpıyor. :koptum:

ikraertas ve Volg bunu beğendi.
  6. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu mudur??? :D:D

Y.Genç, MakRo, ÇAMKOMLU ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. gokberk88

gokberk88 Kıdemli Üye

Adı:
    gökberk
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Anlıyorum adamlar da yolcu indirecek de kardeşim bizi geçip önümüze kırıp da durup indirmek yerine arkamızdan gelip de yolcu indirsen 5 sn kaybedersin en fazla. Aynısı yol ayrımlarında da geçerli adamlara sola sinyal veriyorum gelmiş servis şöförü solumda benle aynı hızda bana baka baka gidiyor sonra hızını arttırıp önüme kırıp sağa dönüyor. Kimi sağa dönerken telefonla oynamaktan sinyal vermiyor kimi ben 50 ile giderken cepten çıkıp bide üstüne fren yapıyor gerzek. Bizde araba kullanıyoruz da bu insanlar araba kullanırken beyinlerini bagaja mı bırakıp da o koltuğa oturuyorlar anlamıyorum. Çok dolmuşum be :D

Burakcycle ve edge35 bunu beğendi.
  8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @gokberk88

saygı neden yitirildi ?
    bu soruyu sordukmu işin nedenlerini deşeriz ,bu ülkede mutlu insan varmı ?insanımız gerçekten mutlumu yoksa mutsuzmu? mutsuzsa neden mutsuz ? kim bu ülkede iyi maaş alıyor ? emekliler mutlumu ? asgari ücretin neti 1300 lira ise ,etin kilosu 5 liramı ? kiralar 150 liramı ? memurlar mutlumu ?köylü çiftçi mutlumu ?nakliyatci mutlumu ?taksici mutlumu ?minibüsçü mutlumu ? sele üstünden taksici ile konuştum mutlu değil,benzine zam olunca yüzleri gülmüyor ,ticari taşıtların vergisi senede 200 liramı,?minibüslerin yıllık vergisi 200 liramı,minibüsün sahibi şöför çalıştırır takside ,mutlumu acaba bu esnaf?mutsuzsa neden mutsuz ?geçim sıkıntısı var ise kim mutlu olabilir ,bunları düşünerek sahada bisiklet sürüyorum .biliyorum otobüsler dolusu insan mutsuz ,peki bu insanları niye mutsuz ediyoruz ,nedeni kendimize önce bakacağız ne üretiyoruzki zengin olalım ,dolar katlamış yuro katlamış, paramız pul olmuş,ekonomik istiklal harbi üretimden geçer,3 kağıt ekonomisinden değil ,borsa ile faiz ile döviz ile kalkınamazsınız.2 dünya savaş sonrası almanya bugün otomotiv sektörde abd 'yi solladı ise ve japonya önce bir düşüneceğiz bu nasıl oldu diye,koskoca general motors battı . türkiye üretmediği için fakirdir,fakir olanın sahada kimseye saygısıda kalmaz..üretilen vardır ama yeterli değildir.

Y.Genç, Göktuğ Ç. ve kobalamin bunu beğendi.
  9. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Benim minibüsle derdim yok. Benim minibüsçü zihniyetinde sorucu ile derdim var. Yanımdan geçip 4 mt ileride lap diye sağa kıran minibüsçü ile sıkıntım var. Aynasına bakmayan bakmadığı halde sinyal alışkanlığını edinmemiş minibüsçü zihniyetinde sürücü ile sorunum var. 2 araba geçmek icin kaldırıma sıfır yanaşan şahısla sıkıntım var. Minibüs be araba iyidir severim yoksa.

10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @TontonCocuk

minibüsleri mecburen kollama durumu,gerekirse hat değiştirerek minibüs yoluna girmemek, alternatif yoldan gitmek.mecbur kalınırsada el mahkum aportta ve dikkatli olmak. şahsen minibüs yolda sürmem.

11. zlatan_1903

zlatan_1903 Forum Bağımlısı

Adı:
    İsa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Kudret Kurtcebe Abi valla konya da ki dolmuş şöförlerinin çoğu aynalara bakmadan yolcu indirip bindiriyor belediye otobüsleri nisbeten daha dikkatli bu konuda her gün trafikte işe gidip geldiğim için şahit oluyorum

Arkadaşlar birde sorum olacak bisiklet yolları ile belediye'mi ilgileniyor yoksa karayolları mı şikayet ve istekte bulunacağım.

12. mirzaberk

mirzaberk Üye

Adı:
    Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @zlatan_1903 ben 2010 - 2012 arası Konya'daydım o zamanlar Büyükşehir Belediye ilgileniyordu. Ama şu sıralar şikayet edecekseniz BİMER ile temasa geçmeniz en etkili ve mantıklısı olur.

zlatan_1903 bunu beğendi.
  13. zlatan_1903

Adı:
    İsa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @zlatan_1903

ana karteller konya belediyesine aittir ,konyanın istanbul gibi ilçeleri varsa ara sokaklar onlara aittir, eğer yoksa tüm ana karteller ve sokak araları konya belediyesine aittir.

zlatan_1903 bunu beğendi.
  15. MakRo

MakRo Kıdemli Üye

Adı:
    Alperen Atman
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @#ŞARBAY# senin üzerine yine araba sürmüşler bizim üzerimize selektör yakarak kepçe sürdü 3 şeritli yola sığmamış olacak ki böyle bir şey yaptı sonra az ilerde inip geldi korkmayın yahu ezmeyeceğim şakasına yaptım diyor. Trafikte ne konumda olursak olalım yaya bisikletli veya her hangi bir taşıt kullanırken dahi olsa dikkat çok önemli kaldırımda giderken beklerken ölenler oldukça çok dikkatli olmalıyız.

#ŞARBAY# bunu beğendi.
  16. zlatan_1903

Adı:
    İsa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Kudret Kurtcebe teşekkürler abi bimer e yazdım daha etkili olur diye bekleyeyim cevabı şimdilik

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.