Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele şekli yanlış değil mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Taxonera tarafından paylaşıldı.

1. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar malum selenin vermiş olduğu kıç acısı amatöründen profesyoneline kadar yarış bıraktıran kıç acısı.

Az önce alışveriş sitelerinde selelere baktımda. Üstüne koyduğumuz kıçın tam tepetaklak edilmiş hali. Yani ne bileyim üreticiler arge v.s. deneme test şu illa yapmıştır ama kıçın tam asimetrik hali olmaması gerekmez mi. Acı olan yer bizde de boşluk selede de boşluk bence acı bundan kaynaklanıyor. E pedli tayt ile orası destekleniyor. Ama selenin arka orta noktası tepeli olsa kıçın geldiği nokta bosta kalmasa daha iyi olmaz mı?

Bilemiyorum kafanız da nasıl bir şey oluşturdunuz ve işe yarar mı yada dediğim gibi bir şey var mı? Var da işe yaramadı mı?

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Konuyu açıcak başka bir yer aklıma gelmedi. Yanlış ise kusura bakmayın.

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hamidgf, Kuzey Ege, BFOkuru ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Daha önce az da olsa ağrı olurdu. Sonrasında seleyi azıcık öne eğdim. Dolayısıyla ağırlığı ellerle paylaşmış oldum. Yani ağırlık merkezi biraz daha ellere kaydı ama sadece ilk gün biraz garip geldi. Acı falan bir anda tarih oldu. Artık 15km'lik sürüşlerimde bile en ufak bir acı dahi hissetmiyorum. Açı gerçekten çok önemli..

4. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    doğru sele açısı yere paralel olandır, telefonunuzda kalibresi düzgün bir jiraskop var ise bunu ölçebilirsiniz. rahatlık için özellikle dropbar kullanıyor ve reach / drop ağırlıklı tutuş yapıyorsanız belki bir cm öne alabilir ve bir derece burnunu aşağı çevirebilirsiniz.

Kuzey Ege bunu beğendi.