Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele Seçimi?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Engin Osman tarafından paylaşıldı.

1. Engin Osman

Engin Osman Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba,

Forumda yeniyim ve sele seçimi konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Trek 4300 bisikletim ile tek seferde 40-80 km arası gezintiler yapıyorum. Bu mesafelerde ağrı yapmayacak; yurt içi ya da yurt dışından alınabilecek sele önerileriniz neler olabilir? Bütçem max $80 civarındadır. Özellikle bizzat edindiğiniz deneyimleriniz bana çok yardımcı olacak.

2. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Uzun turlar mı yoksa genel kullanım amaçlı mı olacağını tam anlayamadım ama ben 3 yıldan fazladır Velo'nun selelerinden kullanıyorum.
    Hafif ve ince profil olduğundan 60-80 km leri geçtiğimde halen ciddi ağrılar yaşıyorum.
    Bu ay Sportourer Gel modellerinden bir tane alacağım. Zira uzun tur yapanlardan takip ettiğim kadarıyla memnunlar.

3. Engin Osman

Engin Osman Yeni Üye

Uzun derken, gunluk en fazla 80-90 km pedalliyorum. boy 1.73 kilom 80.

4. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Birkaç gün sürecek uzun turlar yapmayacaksanız mevcut selenizi bilmiyorum ama ona alışmaya çalışın derim.
    Çünkü eğer her gün bisiklet üstünde olmadıktan sonra 80+ km lerde sele ağrısı bir noktaya kadar normaldir.
    Yok selem çok ince ve sert diyorsanız Gel özellikli biraz daha çaplı modellere bakabilirsiniz.
    Dediğim gibi ben Sportourer modellerinden memnun olanları çok duydum. Yıllardır Velo kullanıyorum ama memnun muyum; uzun turlarda hayır...

5. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    brookslara benzeyen ama bu kadar pahalı olmayan sele var mı ? internet ortamında satan yada izmirde

6. Engin Osman

Engin Osman Yeni Üye

Haftada 2-3 gün pedallıyorum. Hafta içi 2 gün, günlük 40km. Hafta sonu da 1 gün, 80 km.
    Bu yıl, havaların ısınmasıyla birlikte uzun hafta sonu turlarına başlayacağım. Sportstourer altında birçok model var, hangisini seçeceğimi bilemiyorum, bütçemin yettiği seleyi aldıktan ve kullandıktan sonra deneyimlerimi burdan aktarabilirim.

7. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sportourer Zoo Gel, Sportourer Zoo Gel Flow veya Sportourer FLX Gel modellerini inceleyebilirsiniz.
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/yedek-parca/sele.html?p=3

Brooks seleler biraz pahalı. Bütçem uygun, sorun olmaz derseniz onları da tercih edebilirsiniz.
    Ama şahsi fikrim gereksiz olduğu yönündedir.

Önemli not: İmkanınız varsa hangi seleyi alacaksanız alın, ama önce elinize alıp bir deneyin. :in:

Engin Osman bunu beğendi.
  8. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Konfor açısından kendi tecrübelerime göre WTB Silverado sele önerebilirim. Tabi sele seçimi çok kişisel bişey onu da belirtmekte fayda var.
    Malzemesine göre fiyatı değişmekte, hafife kaçayım demezsen yurtdışı uygun fiyata bulunabiliyor...

Engin Osman bunu beğendi.
  9. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Engin Osman ve Serkan Çoban bunu beğendi.
  10. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kesinlikle doğru.. :in:

Mesela benim bir türlü rahat edemediğim Velo sele hakkında başka bir arkadaşım şu ana kadar en rahat ettiği sele olduğunu söylüyor. :rolleyes:
    Sele meselesi gerçekten "mesele"

11. Engin Osman

Engin Osman Yeni Üye

Arkadaşlar,

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Mağazadaki seleyi uzun kilometrelerde deneme şansımız yok.
    Beğenilen selelerden birini alıp şansımı deneyeceğim.Baktım olmadı, satıp yenisi almayı düşünüyorum.Bu al-sat işi çok uzamadan uygun seleyi bulmayı umuyorum.

Kazasız pedallar, mutlu günler!

12. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yeni aldığım bisikletin standart sele borusu bana yetmiyor. Güvenli çizgiye kadar çıkarsam da boyum uzun olduğundan kollara yük binmediğinden bütün yük seleye biniyor bu da haliyle rahatsızlık veriyor. Max. çizginin üzerine çıkardığımda bu sefer yük kola daha fazla bineceğinden mantıken sorun ortadan kalkar gibi düşünüyorum. haksiz mıyım?