Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele seçimi yapamıyorum görüşlerinizi beklerim

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Kutluhan Seyhun tarafından paylaşıldı.

1. Kutluhan Seyhun

Kutluhan Seyhun Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkese İyi Pedallar

arkadaşlar sele konusunda seçim yapamıyorum. Seçim yapamadığım nokta şu: günde 200 300 km yollara çıkacağım brooks ağır bir sele carbon selelerin rahatlığı konusunda şüphelerim var diğer selelerden seçim yapamıyorum ağırlık fiyat rahatlık 3 lemesinden size uygun gelen seleyi yorumlarsanız çok sevinirim. üst limitim 300 liradır saygılarımla

2. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    günde 200 300 km yollara çıkmak? uzun tur için ağırlık problemse hiç çıkmayın tura falan. brooks sele profesyonellerin tercihi. siz karbon alın hafif olsun.

Kutluhan Seyhun bunu beğendi.
  3. Kutluhan Seyhun

Kutluhan Seyhun Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Abdullah kardeşim bagajları yüklenip 200 300 gitmiyorum öyle bir bisiklete brooks takarım da mesela ankara-Eskişehir yaparım. ya da Aydında olacağım yazın günübirlik didim kuşadası izmir bodrum yapacağım o şekilde 200 300 km :)

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet turlarında; hafiflikten önce konfor ve sağlamlık ön planda olduğu için Brooks`un 540gr ağırlığı çokta ağır olmuyor, standart alt-orta bir selenin ağırlığı 250-350gr arasında değişiyor, aradaki 200-250gr fark Brooks`un konforu için feda edilebilir.
    Yol bisikletiyle uzun km ler süreceğim diyorsanız, ilk tercihiniz sele değil kaliteli bir pedli tayt olmalı.
    Normal selerde konfor için geniş seleleri tercih edebilirsiniz, yol bisikeltinde genelde 130mm seleler kullanılıyor, 145mm olan seleler ve ortası boş olmayan seleler daha konforlu bir sürüş imkanı sunar.
    tercihinizi bu bilgilere göre yapabilirsiniz.

Kutluhan Seyhun bunu beğendi.
  5. Kutluhan Seyhun

Kutluhan Seyhun Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    eser bey pedli tayt olmasa zaten ertesi güne sağ çıkamazdık galiba :D ölçüleriniz için teşekkür ederim siz hangi seleyi kullanıyorsunuz peki