Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele Rahatsizligi

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında erkan40 tarafından paylaşıldı.

1. erkan40

erkan40 Yeni Üye

Seviye:
    Dun carraro markali dag bisikleti aldim ve uzun zaman sonra bisiklete donus yaptim... oturdugum zaman kalca kemiklerime batar gibi rahatsizlik duymaya basladim... sele konusunda onerilerinize ihtiyacim oldugunu dusundum... su an oturarak fazla yol gidemedigimi birazda aci cekiyorum... uzun zamandan sonra donus yaptigim icinmi bu durumla karsilastim anlamadim ama acil olarak onerilerine cok ihtiyacim var

2. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carrarolarda her şey çok iyi hoşta bu seleler... Bisikletin modeli ve selesi neydi ? benimki crx900 ilk başlarda çok fena acıtıyodu kılıf aldım sonradan pişman oldum para verdim diye. Kalçanızın alışması gerek ilk başlarda ağrılar oluyo 5-6 güne geçti benimki umarım sizinki de geçer.

Murat Cömez bunu beğendi.
  3. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Seleye ve vücudunuza biraz zaman taniyin. Birbirlerine uyum saglayacaklardir. :D
    Bir ay filan süre icinde bir degisim olmazsa o zaman seleyi degistirmek, sele pedi, pedli tayt gibi farkli cözümlere yönelebilirsiniz.

Murat Cömez bunu beğendi.
  4. erkan40

erkan40 Yeni Üye

Seviye:
    Murat kardes uyum esnasi yasarken bir yerlerden olmayalim:)

5. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende 400 km yol yaptım selemden hafif hafif memnunuyetsizlik duymaya başladım pedli tayt vs giymedimden doaly böyle oldunu düşünüyorum biran önce almak istiyorum malum fiyatlar çok yuksek bakalım en kısa zamanda almaya çalışacağım

6. erkan40

erkan40 Yeni Üye

Seviye:
    Emre kardes crs 620 markasi buna gore de yorum yaparsan

7. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Decathlon'da gayet hesapli sele pedleri mevcut. Elinizin altinda sürekli bir tane bulundurmak iyi olur. Uzun turlarda ekstra rahatlik sagliyorlar.
    Bisiklete 10 yil gibi bir ara verdikten sonra 3 yil önce tekrar basladim. Ilk zamanlar sele bende de büyük sikinti olusturmustu ama bir iki haftada bir sey kalmadi. Genelde herkes icin de benzer bir alisma devresi oluyor uzun zaman sonra seleye oturuluyorsa. Onun icin sele degisimi gibi ekstra masraflara girmeden önce bir müddet daha bu sekilde kullanmaya calisin derim. Yine de siz bilirsiniz.

8. erkan40

erkan40 Yeni Üye

Seviye:
    Biraz bekleyim eger sorun devam ederse Murat bey dediniz gibi sele pedi almaya karar verecem cok tskkerler yorumlariniz icin

9. Uğur Sabuncu

Uğur Sabuncu Forum Demirbaşı

Adı:
    Uğur Sabuncu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Erkan Bey iyi akşamlar geçen sene bende Carraro marka bir bisiklet aldım 1-2 ay boyunca seleden çok rahatsızlık çektim dedimki alışır zamanla ama ızdıraba dönüştü bende deneme test etme sonucunda hem fiyat hemde kalite yönünden ( http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4086,OdesisMc ) bu seleyi almaya karar kılmıştım geçen seneden bu yana kullanıyorum inanılmaz rahat ettim bir inceleyin isterseniz aklınızda bulunsun ve uzun turlar haftasonu turlarında pedli tayt giymenizi öneririm ben ( http://www.decathlon.com.tr/Performen-Tayt-3-Bisiklet-Tayti,PR-11805.html ) bu modeli kullanıyorum 7-8 aydır memnunum tavsiye ederim.

10. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Brooks marka sele alın rahatsızlıktan kurtulun fiyatı 200-250 tl civarıdır bir kere alınır ömür boyu kullanılır...

11. erkan40

erkan40 Yeni Üye

Seviye:
    Ugur bey delta bisiklet normalinden daha pahali bir magaza die adlandiriyim bana gore... ama yinede tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim

12. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet fiyatı 1000 tl civarı ise kâr etmek için kalitesiz sünger sele kullanıyorlar bol jelli geniş sele ile değişim iyi olur. sizinki tahta üzerine oturma hissi verir

13. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu durum bisiklet camiasında totonun seleye karşı mücadelesi olarak adlandırılır. Tabi yayıla yayıla oturup rahata alışmış onca yıl. Şimdi bir avuç yere oturmak istermi. İnsan fiziğine zaten aykırı bir icattır bu sele. ne yapalımki bisiklet sevgimizden dolayı konfordan ödün veriyor çilemizse çekeriz diyoruz. Biz brakisefal bir insan türü olduğumuz gibi genişkasatoto bir fiziğe sahibiz. Sığmıyor işte yapılacak bir şey yok. Bu spora çocuk yaşta başlayıp hiç hız kesmemek lazım, böylelikle kemiklerde daha esnekken şekle girecek. Totoya iyi gelecek bir sele bilmiyorum, broks diyorlar paraya kıyıp bir denemek lazım.

Mehmet H. bunu beğendi.
  14. erkan40

erkan40 Yeni Üye

Seviye:
    Tamam sorun cozuldu murat beyin dedigi gibi ve dusundugum gibi oldu tum yardim etmek icin yorum yazan arkadaslara tskkurler...