Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sele problemi

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında dogan avcı tarafından paylaşıldı.

1. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bir konuda yardım talebim olacak. 4 yıldır corratec kullanıyorum, bisikletimden çok memnunum ama selesinden hiç değilim. Gerekli ekipmanı (pedli tayt, hatta bazen çift tayt giyiyorum) da kullanmama rağmen, özellikle uzun turlarda
    30.km den sonra resmen işkence ye dönüşüyor bisiklet sürmek. bacaklarım bitmiyor ama kullanacak halim kalmıyor. çok daha ahat bir sele arıyorum..dolayısı ile tavsiyelerinize ihtiyacım var ::))

2. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    jelli seleler var isterseniz bi bakın bendede corratec motion var kendi selesi var orjinal 200 km den sonra durduğum zaman işkenceye dönüşüyor sadece onun dışında çok rahat :)

3. Serdar AKGİRAY

Serdar AKGİRAY Aktif Üye

Seviye:
    kişisel görüşüm;devamlı servis ve malzeme aldığınız nazınızın geçtiği bir dükkandan birkaç gün opsiyonlu deneyerek seleyi almanız.Tavsiye ,ancak kullanıcının , kendi anatomisi ile ilgili olacağından ,sizin için gerçekçi olmayabilir.Birçok satıcı hijyen,kişisel kullanım malzemesi,vs diyerek denemeye sıcak bakmıyor.O anda alırkende ;sağlıklı karar verilemiyor çoğu kez.Deneyeceğiniz gün,ortalama yaptığınız tur km'sinde karar verin.Genellikle satıcının zamanla alışırsınız (bilhassa ayakkabıcıların, sonradan yumuşar, açılır) söylemi doğru çıkmıyor.Yaşanılan acı tecrübeyle sabittir.Satıcıya inandık,güvendik sonra rahat ettim ama p.pom selenin şeklini aldı.Zaten o ufacık oturma yerinden belli km 'den sonra konfor beklemek seleye karşı haksızlık olur.Arabayla giderken bile belli bir zaman sonra koltuk bile rahatsız eder.En iyisi evde oturmak,yatmak demek istemiyorum.Ancak en kötü bir sele bile kaidenize uyduğu anda en rahat seledir.Marka olmuş,jelli olmuş,pamperslı olmuş,uymadıktan sonra ,tur ne zaman bitecek diye,sele üzerinde ,ızdıraaap çemberi diye adamı arabesk bağırttırır. Kişisel naçizane tavsiyem değil; deneyimimi paylaşmak istedim.Belki size doğru bir seçim yapmanızda katkısı olur.Konforlu sürüşler dilerim.

4. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tabiki Türkiyede hiç bir servis,satıcı al bu seleyi bir dene beğenmezsen getir demez:D keşke dese :rolleyes:
    Benim aklıma gelen ilk şey bisikletinin üst boru uzunluğu sana uygunmu belki çok dik oturuyorsundur bu yüzden dik bir açı oluşturdukça basınç artar.
    eğer böyle bir durum varsa sele ve boğaz la oynayarak basıncı azaltabilirsin belki.
    Selede marka vermek gerekirse FİZİK derim bilhassa gel li olanları müthiş tabi fiyatlarıda müthiş ama 2.elde düşürebilirsen uygun olabilir ayrıca internet sitelerini ziyaret etmeni tavsiye ederim.
    Tayt kalitesi çok önemli benim ilk taytım adidasın basit bir modeliydi daha sonra specialized dan bir tayt aldım aradaki farkı anlatamam....
    Tabi bunlar seni sadece ilk 1 saat civarı filan korur bunun üzeri sürelerde ağrılar gene başlar hafiften bu kaçınılmaz bir gerçek ;)

5. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    bisiklet selesi seçimi gerçektende en zor işlerden biri deneyerek almak en güzeli ama serkanın dediği onu yapan satıcı benimde bildiğim yok şu alttaki makale yardım olur sana forumdada bu tip makaleler var onlardan yola çıkarak bi sonuç çıkıcak ancak umarım istediğini bulursun

http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=760

6. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Selenin bir fotoğrafını yada internetten bir linkini ekleyebilir misiniz?

7. alkan koca

alkan koca Aktif Üye

Seviye:
    ben varderide öneririm 2 bisikletimde varder sele kullanıyorum oldukça rahat forumda görüyorum sırf düşük gramlı diye beton gibi seler takılıyor bisiklete bisiklette tek hafifliğin yapılamayacağı yeri selesi diye düşünüyorum basıncın en fazla olduğu yer sonuçta sele kısmı orada biraz cömert olmak gerekiyor

8. Eren Celik

Eren Celik Kıdemli Üye

Seviye:
    Çağatay AVŞAR kardeşimiz vefat edeli neredeyse 3 ay oldu...Hiçbir gelişme yok!...Katil veya katiller elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyorlar...
    Bu nedenle "imza kampanyası" açıp,Forum yönetiminin veya içimizden birinin hazırlayacağı uygun bir metin ile birlikte Cumhurbaşkanı'na yollamayı düşünüyoruz.

Katılmak isteyen arkadaşlardan cevap bekliyoruz.

Not:Kişisel olarak "byyurt" rumuzlu arkadaşımız müracaat etmiş( http://www.bisikletforum.com/showthr...=65290&page=42 )
    Geçen gün yine aynı arkadaşın açtığı "ÇAĞATAY AVŞAR için sesimizi duyuralım" ( http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=71058 ) başlıklı konu içinde mesajlaşırken, "hakano" rumuzlu arkadaşımız bir metin hazırlayıp,hep birlikte yollamamızın daha etkili olabileceğini önermişti.
    Ben de moderatör arkadaşlardan birine ö.m ile durumu ilettim.Henüz bir cevap gelmedi.

--------------------------------------------------------------------------------

9. Campagnolo

Campagnolo Kıdemli Üye

Seviye:
    Assos Marka Chamois Creme al taytın pedine sür. En iyi çözüm budur. Avrupalı her daim kullanır.