Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele mi Sele Kılıfı mı? Yardım!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Erdem Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Merhaba arkadaşlar. Selemden rahatsızım. Yeni sele almayı düşündüm ama ancak beni rahat ettirecek sele tipi geniş ve yayvan olan tip. O da görüntü olarak çok garip duruyor. Ayrıca maliyet olarak da fazla. Jelli sele kılıfları gördüm. Deneyip kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi? Teşekkürler.

2. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Jelli sele kılıfı kullandım.Rahat ama sağa sola kayıyor.Beni rahatsız etmez dersen tavsiye ederim.

Ancak ben rahat edemedim. Sonunda söküp senin gaip görünüyor dediğin türden bir sele taktım, çok rahat ettim.Görüntüsünün de...Neyse.Beni pek ilgilendirmiyor görüntüsü.

3. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Dikişleri yırtılmana kadar jel sele kılıfı kullandım. Sonra turumun ortasında sele kılıfı iş görmez olduğu için Beşiktaş ta Kaçkara uğradım. Artık jel dolgusu sele kullanıyorum. Bu zamana kadar boşuna kendimi yormuşum. Sele 50 civarı kılıf 15-20 olunca insanlar kılıfa yönetebilir ama inanın aradaki farka değiyor.

4. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    Her ikisi de değil, tayt giy rahat et derim ben.

5. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gidin bir tayt alın en rahatı bu :) Tarzım değil derseniz üstüne bir şey giyersiniz.

6. Berkay G.

Berkay G. Aktif Üye

Seviye:
    aynen, sele yerine pedli tayt alın şortun, eşofmanın içine giyin, en rahatı..

7. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Ortak karar olarak jel sele kılıfı kullanmamak konusunda fikir birliği oluşmuş demek ki.

8. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben jelli sele kılıfı + tayt kullanıyorum. Araba oturmaktan farkı yok :)

9. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Jel kılıf bende aldım ama en incesi bile seleye takınca kaba ve iğrenç duruyor.Rahat olmasına rahat ama görüntüyü bozuyor karar senin.

10. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tayt bu zamana kadar hiç kullanmadım, çok büyük ağrı sorunları yaşadım mı? Yaşamadım. He sağlık açısından bazı sorunları vardır, tayttaki ped o bölgenin hava sirkülasyonunu en iyi şekilde sağlıyordur bunlara birşey diyemem. Fakat sele seçimini doğru yaptığınız sürece bence ağrı açısından sorun yaşamazsınız. Bu çok kişisel bir olay ayrıca. Kimi insan tahta gibi sert ve incecik selede rahat ederken kimi insanda sizin gibi geniş seleleri seviyor. Ben Sportourer sele kullanıyordum, ortası yarık olanlardan. Çoğu insan ortası yarık seleyi sevmez fakat ben çok rahat ettim, kırılınca da Brooks B17'ye geçtim. Uzun yolda henüz deneyemedim fakat bir gün herkes Brooks B17 alacakmış gibi geliyor bana :) Özelliklede bisikleti tur amaçlı kullanan arkadaşlarım.

Eğer ki sele problemi yaşıyorsanız, Brooks alana kadar bir şekilde idare edin Erdem Hocam, sizde bir gün dayanamayıp alacaksınız :)

11. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Tamer Hocam, Brooks kafamda hep var zaten :) Babam Brooks kullanırdı hep. Başka bir şey kullandığını görmedim. Çocukken annem kızardı, evde bile buna oturacaksın diye. En iyisi sizin de dediğiniz gibi Peder Bey'in izinden gitmek. Bu arada belirteyim, o da sizin tarz gibi bisikletleri sever. Geçen gün Sedona katalogunu gösterdim. İnceledikten sonra 311 dedi geçti. Sonra kaldır şunu, canım çekiyor dedi. :) Çok üzüldüm valla.

12. neyzen_ali

neyzen_ali Yeni Üye

Ben de jel sele kılıfı aldım pek memnun olduğumu söyleyemem.kılıfsız haliyle pek farkı yok.ben de bir jel sele almayı düşünüyorum.marka ve model tasiyesinde bulunabilecek varsa iyi olur.saygı ve selamlar...