sele ileri-geri ayarı hakkında soru. resimli

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
Selam forumdaşlar. Sele ileri geri ayarı hakkında şu soruyu sormak istedim. Resimde gorunen selenin demir çubuğu üzerinde max yazısı var (yeşil ok) o yazı resimde belirttiğim adını bilmediğim için kırmızı okla gosterdim yerin ikisi arasında mı olacak ?PhotoNote_WP_20151022_19_22_08_Pro_1064.jpg

Scudo

Hayrettin

Forum Demirbaşı
Tepki
662
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
Selede otururken pedalı yere paralel bir şekilde tuttuğunuzda -mesela sağ ayağınız önde olsun diyelim- pedalın merkeziyle dizinizin tam olarak dik bir şekilde aynı hizada olması lazım. Selenizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

wolverin

Üye
Tepki
38
İsim
Mert CESUR
Bisiklet
Diğer
IMG_20220722_223602.jpg
Merhaba, resimdeki yol bisikletine ait sele, sorum;
Min-max aralığı için üstteki kanat mı yoksa alttaki kanat mı esas alınıyor?
Bazı selrlerde kanatların enleri eşit yalnız, bu selede üstteki daha kısa

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago

wolverin

Üye
Tepki
38
İsim
Mert CESUR
Bisiklet
Diğer
Anladım, teşekkür ederim, arkadaşınkini bisikletçi ayarlamış, üsttekini esas almış, kullanım klavuzunda falan aradım ama bulamadım

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Anladım, teşekkür ederim, arkadaşınkini bisikletçi ayarlamış, üsttekini esas almış, kullanım klavuzunda falan aradım ama bulamadım
Simdi mantikli düsünürsek ve üstekini esasa alip maxa getirisek altdaki kanat nerede durur ve o kadar disariya bakinca neler olabilir bi düsünelim.

Bence bu islemleri yaparken önce gidon bogazini, sonra seleborusunu dogru secmek lazim. Seleden en fazla ince ayar yapilir, fazla bir mesafe ayari yapilmaz.

• Beğen
Tepkiler: wolverin

wolverin

Üye
Tepki
38
İsim
Mert CESUR
Bisiklet
Diğer
haklısınız, bana da alt mantıklı geliyor çünkü eğimli yere geldiğinde üst gidemez, evet ilk önce geometriye bakmak gerekir, diğerleri ince ayar