Sele için

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
sportif kullanım dışında gezi amaçlı bisiklet kullanıcısıyım Salcano 303srd kullanıyorum üzerinde Ritchey marka sele var. 3-4 aydır biniyorum malum bölgelerde aşırı derece yıpranma ağrı vb var. gel sele kılıfı al diye öneriler aldım bir okuduğum makaleye göre de geniş ortası dolu ve gel maddesinden yapılmış kaliteli bir sele tavsiye ediliyordu deltaya baktım bir kaç model var lütfen beni bu acılardan kurtaracak önerilerinizi bekliyorum.

1- (link)

2- (link)

3- (link)

özellikle delta moderatorlerinden tavsiye bekliyorum . bu çok önemli bir konu okuduğunuz için teşekkürler

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Burun kısmı çok geniş olmayan bir sele seçmenizde fayda var.
Çünkü geniş bir burnu olan ve arkaya doğru genişlemeye devam eden seleler kullanırsanız aynı sorunları yaşayabilirsiniz.

Bunun sebebi sürtünmenin daha fazla olmasıdır.

Verdiğiniz link'teki seleleri kullanmadığım için yorum yapmam yanlış olur ancak - Sele seçimini dışında Pedli Tayt seçiminide iyi yapmanız gerekmekte.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Sportourer Zoo Gel ve destekli bir tayt sıkıntılarınızı büyük ölçüde giderebilir.

(link)

http://kackarbisiklet.com/upload/picture/Zoo_Gel1.jpg

• Beğen
Tepkiler: Barış Kılınç

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Ağrının sebebi seleden olmayabilir de. Halil'in üzerinde durduğu konu bence de yüksek ihtimal taşıyor.
Benim de kasık bölgesindeki bacak iç kaslarımda sele yüzünden ağrı oluyordu. İncelediğim zaman selemin çok önde olduğunu farkettim ve seleyi geri aldığımda pedal çevirme sırasında bacak iç kısmındaki kaslarımın seleye sürtünmediği için ağrının ortadan kalktığını gördüm.
Masraf yapmadan önce bunu bir deneyin kaldı ki üzerindeki sele kötü bir sele değil.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
yardımlar için teşekkürler bugün 100km den biraz fazla yaptık sele acısından doğru düzgün gidemedim bile, bacaklarım da biraz kalın olduğundan sürtünme çok fazla oluyor ve padli taytım da vardı

Berke; dediğinizi bir arkadaşım da söyledi bunu yapınca evet biraz farketti ama önceki ağrıdan mıdır nedir bir türlü çözemedik sanırım bu gidişle basur vb gibi rahatsızlar çabuk kapımı çalacak gibi.

arkadaşbu hafta bu konuyu çözmek istiyorum tavsiyede bulunanlara çok tşk ederim. daha başka bana "akıl" verecek varsa lütfen çekinmesin herşeyi dinlemeye hazırım sonuçta yaşadığım yerde bilgi alabileceğim bir kimse yok
tşkler

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
hala cevaplarınızı bekliyorum bu hafta içi sorunu çözüp gelecek haftasonu için hazır olmak istiyorum. tşkler

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Taytı giymeden önce Bepanthene veya Madecasol merhem sürün...Taytın pedi kalın ve sert ise,daha ince ve yumuşak pedli tayt kullanmak da işe yarayabilir.
Ben de Sportourer sele kullanıyorum...Daha önce Bontrager ve Selle royal gel kullanmıştım...Bu ikisine göre biraz daha rahat ettim diyebilirim...