Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele için

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında -Paşa- tarafından paylaşıldı.

1. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sportif kullanım dışında gezi amaçlı bisiklet kullanıcısıyım Salcano 303srd kullanıyorum üzerinde Ritchey marka sele var. 3-4 aydır biniyorum malum bölgelerde aşırı derece yıpranma ağrı vb var. gel sele kılıfı al diye öneriler aldım bir okuduğum makaleye göre de geniş ortası dolu ve gel maddesinden yapılmış kaliteli bir sele tavsiye ediliyordu deltaya baktım bir kaç model var lütfen beni bu acılardan kurtaracak önerilerinizi bekliyorum.

1- http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,3878,DeltaBisiklet,3041

2- http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2142,DeltaBisiklet,1942

3- http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2913,DeltaBisiklet,2372

özellikle delta moderatorlerinden tavsiye bekliyorum . bu çok önemli bir konu okuduğunuz için teşekkürler

2. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Barış Kılınç bunu beğendi.
  3. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ağrının sebebi seleden olmayabilir de. Halil'in üzerinde durduğu konu bence de yüksek ihtimal taşıyor.
    Benim de kasık bölgesindeki bacak iç kaslarımda sele yüzünden ağrı oluyordu. İncelediğim zaman selemin çok önde olduğunu farkettim ve seleyi geri aldığımda pedal çevirme sırasında bacak iç kısmındaki kaslarımın seleye sürtünmediği için ağrının ortadan kalktığını gördüm.
    Masraf yapmadan önce bunu bir deneyin kaldı ki üzerindeki sele kötü bir sele değil.

Mehmet Boran bunu beğendi.
  4. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    yardımlar için teşekkürler bugün 100km den biraz fazla yaptık sele acısından doğru düzgün gidemedim bile, bacaklarım da biraz kalın olduğundan sürtünme çok fazla oluyor ve padli taytım da vardı

Berke; dediğinizi bir arkadaşım da söyledi bunu yapınca evet biraz farketti ama önceki ağrıdan mıdır nedir bir türlü çözemedik sanırım bu gidişle basur vb gibi rahatsızlar çabuk kapımı çalacak gibi.

arkadaşbu hafta bu konuyu çözmek istiyorum tavsiyede bulunanlara çok tşk ederim. daha başka bana "akıl" verecek varsa lütfen çekinmesin herşeyi dinlemeye hazırım sonuçta yaşadığım yerde bilgi alabileceğim bir kimse yok
    tşkler

5. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hala cevaplarınızı bekliyorum bu hafta içi sorunu çözüp gelecek haftasonu için hazır olmak istiyorum. tşkler

6. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Taytı giymeden önce Bepanthene veya Madecasol merhem sürün...Taytın pedi kalın ve sert ise,daha ince ve yumuşak pedli tayt kullanmak da işe yarayabilir.
    Ben de Sportourer sele kullanıyorum...Daha önce Bontrager ve Selle royal gel kullanmıştım...Bu ikisine göre biraz daha rahat ettim diyebilirim...