sele borusunu kesmek

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
merhabalar.

kullandığım sele borusu 230 gr. alüminyum 400mm

sele borusu üstte kalan kısım yaklaşık 20cm, iç tarafta 20cm kalıyor

içeride kalan 20cm fazlalığı yaklaşık 10cm kesmek ne kadar doğru olur? bunun belli bir sınırı varmıdır.

10cmden yaklaşık 50gr tasarruf edeceğimi düşünüyorum.

iyi forumlar.

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Sele borusunu çıkarıp bakarsanız zaten kadronun içinde kalması gereken minimum mesafeyi gösteren çizgileri görebilirsiniz...

50gr bile tasarruf etmeyeceksiniz ve satarken de sıkıntı olacak. Ne gereği var?

• Beğen
Tepkiler: cenderme

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
@Ozan k. bazı sele borusu ilanlarında orjinal uzunluktan daha kısa uzunlukta satanları gördüm, demekki kesen varmış dedim. benimde aklıdmaydı, forumdada sele borusunu hafifletmek amaçlı kesen varmı merak ettim.

Seymour Glass

Aktif Üye
Tepki
246
İsim
Seymour
50 gram için harcadığın enerjiye değmez. Daha mantıklı bir öneride bulunayım: Bisikletten ağırlık azaltmayı düşüneceğin kadar gideceğin rotaları düşün, rotaları uyguladıkça zaten zaman içinde 3-5 kilo verirsin. 50 nerede 3000-5000 nerede...

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
@Seymour Glass 9.5kg lik dağ bisikletim var. sadece merak ettim. kesilmiş şekilde satanıda gördüm. forumda yapan varmı merak ettim ve yapılabilirmi yapılsa ne kadar doğru olur diye sormak istedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bendeki 30cm sele borusu vardı, Hemde fiber ama kafaya çok taktım, neden fazlalık kadroda dursun diyerekten 2.5 cm kadar yada 24.9 mm de olabilir kestim, hemde hiç özen göstermeden kestim, şimdibaşım göğe erdi, çok mutlu oldum.
Performans inanılmaz şekilde artı, rampa aşşağı gidiş değişti,
Hele rampa çıkışlarında yüksek viteslerle bir depara kalkıyorum ki arkadaşlar şok oluyorlar.
Böyle giderse tüm fazlalığı kesip, has japan uhu su ile yada yerli zamkla yapıştırmayı düşünüyorum,
Hedefim Sagan ile atışmak, hade hayırlısı.