Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sele Borusu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında cansimsek tarafından paylaşıldı.

1. cansimsek

cansimsek Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikletim bu gün elime ulaştı, Erzurumun dik yokuşlarında zorlansam ve henüz bu yükseklikte bisiklet sürmeye alışamasamda bisikletime kavuşmak keyf verici, sele borum çok fena sıkışmıştı yağlayıp kaldırmayı denedim biraz kaldırdım fakat sanırım ömrünü doldurmuş, yeni bir sele borusu almak istiyorum fakat ebatlar hakkında hiç bir bilgim yok bisikletim carraro force 500, sele borusunun ebatına göre hangisini tavsiye edersiniz bir de boyum 1.93 standart sele borularının uzunluğu bana yetmiyor ve gerçekten eziyet çekiyorum acaba daha uzun sele boruları mevcut mudur ?

Bonus olarak da : kış için http://www.merlincycles.com/schwalbe-ice-spiker-wire-bead-21-tyre-45139.html bu lastiği almayı düşünüyoruz, arkadaşımla birlikte 4 adet alacağız fakat 600 lira ediyor gümrük sınırı nedir, sıkıntı çıkar mı acaba ?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

2. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    carraro force 500 de 27.2 mm 30 cm sele borusu var kendimde aynı modeli kullanıyorum fakat bu ölçülerde en uzun 35 cm sele borusu var die biliyorum o da biraz tuzlu

3. cansimsek

cansimsek Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, sele borumu kim görse kardoroya zarar verirsin haddinden fazla yükseltmişsin diyorlar fakat gerçekten eziyet çekiyorum daha büyük jantlı bir bisiklet almadığıma pişman oldum, link verme şansınız var mı acaba

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eger gercekten dediginiz gibi standart sele borulari sizin icin alcak kaliyorsa, ozaman yülsek jantli bisiklet degil de yüksek sizin boyunuza uygun kadro secmek gerekirdi. Bisikletin boyunuza uyum saglamasinda jant boyuyla hic bir alakasi yok. Selenizi satndart boyundan fazla kaldirirsaniz kadronuza zarar verebilirsiniz.

Sele borunuzun simdiki boyu nedir ve siz nekadar yükseltiyorsunuz?
    1.93 boyla hangi kadro boyuna sahipsiniz?
    Hic bir bilgi olmadan size yardimci olamayiz.

Sele borularinin tuzlu olmasi boyuna göre degil kalitesine gördedir. Bunlarin 300m 350mm ve 400mm olanlari vardir.

NOT: Sele borusunun capini ölcmek cok zor bir sey degil. Bunu kolaylikla her insan yapbilir. Nasil ölcülür diye bilgi vermek istemiyorum, normal de ne olursa olsun ölcme isini kendiniz bilmeniz gerekiyor.

5. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Size sele borusu degil yeni kadro lazim suanki bisikletinizin kadro boyu kac acaba sizin boyunuzda birinin 21" kadro kullanmasi gerekir anca yeter kadronuz hakkinda bilgi verirseniz daha iyi olur sele borusuyla cozulcek is degil...

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. cansimsek

cansimsek Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kadro boyum 20", şuan için yeni bir kadro alma şansım yok fakat kaliteli bir sele borusu edinsem hiç mi faydası olmaz acaba