Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sele borusu yapışması.

Konu, 'Kadrolar' kısmında serdar canıbeyaz tarafından paylaşıldı.

1. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    saygıdeğer forum üyelerı ;

karbon sele borusu karbon kadroya yapıştı..vidasını gevşettıgım halde bıle aşağıya yukarıya hıcbıryere kıpırdamıyor. yumuşak cekıc darbelerıde vurduk herhangı bır kıpırdama olmuyor.. bu durumla karşılasan bılgısı olan tavsıylerınızı yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederım..

bu konuya benzer herhangı bır forum topik varsa yönlendırmenızıde rıca edıyorum..

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yabancı forumlara baktım sizin için. Kesmek dışında tavsiye edilen tek yöntem WD-40.
    Bolca WD-40 sıkıp, uzun süre bekleyip, daha sonra boruyu sağa sola çevirerek çıkartmaya çalışmak. Onun dışında söylenilen yöntem ise, sele borusunu kadrodan 2-3cm yukarıdan kesip, daha sonra dikey olarak kadronun içinden de kesmek.

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  3. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tşk ederım gokhan wd40 için karbonda pek verımlı olmuyacagını şişme yapabılcegını söyledi servis temini aldığım arkadaşım ınternetten de araştırdığımda pek iç acıcı bilgiler goremedım

4. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  5. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Soğutarak dene belki faydası olur kesin olur demiyorum. Ama soğuyan cisim daralır diye tahmin ediyorum.

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  6. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim de başıma gelmişti sayısız yağlama ve pas sökücü nün ardından bir kaç günde çıkıyor. Çıkardıktan sonra 1-2 ayda çıkarıp temizleyip tekrar takın kolay gelsin.

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Wd-40 tamamen güvenli.Kim dediyse şişer diye,fazla sallamış.Karbon parçalarda WD-40 kullanabilirsiniz,şişme yapmaz.

Mustafa Acar bunu beğendi.
  8. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sele borusuna motor yağı sürün ve 10-15 dk bekleyin.Daha sonra sele borusuna eski bir koltuk takın ve sele borusunu sağa sola döndürmeye çalışın.
    Olmadı:eski koltuğu sele borusuna bağlayan kelepçeye çekiçle yukarı doğru vurun.Tekrardan sele borusunu sağa-sola çevirin.
    Bu işlemi taaki sele borusu yerinden çıkana kadar tekrarlayın ve arada sele borusu ile kadro arasına yağ damlatın.

9. slymn dmr

slymn dmr Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Farklı bir görüş olacak ama... Bir kabın içine su doldurup biraz sabun ilave edin sabun bol olsun (sıvı sabun) şırınga yardımı ile boru ve kadro arasına sıkın. Eğer kadroda sele borusunun bağlı olduğu boruda suluk deliği varsa oradan da sıkın bisikleti ters çevirip biraz bekleyin.Belki çıkar.