Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sele borusu sökme

Konu, 'Bisiklet ve Donanım Ağırlıkları' kısmında namık dilbaz tarafından paylaşıldı.

1. namık dilbaz

namık dilbaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    herkese selamlar. benim eski bisikletim catellonun sele borusunu sökemedim.w40 ve yağ sıktım. zorladık ama olmadı. bir fikri olan varmı.

2. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çekiç vur hocam seleye yandan o iyice kuflenmis. Boruya vurma kirarsin.

3. namık dilbaz

namık dilbaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    vurdum ama. açılmadı

4. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    sele borusunu mengeneye sıkıştır ama kadro yukarıda kalacak şekilde değil kadro yatay duracak şekilde sıkıştır sonra kadroyu vida söker gibi saat yönünün tersinde çevir % 100 çıkıyor, bırak sıkışmış boruyu ben nerdeyse kaynamış boruları öyle çıkardım üstelik kadron hiç zarar görmez, önemli olan sağlam bir tezgaha bağlanmış mengene bulman, kapı pencere yapan ufak atölyelerde rahatça halledersin.

Murat Cömez bunu beğendi.
  5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Ya da Bülent Abi'nin yöntemine ek olarak mengene yok ise ve kadro daha önemli olduğu için Campagnolo ve benzeri dışında da tabi bir seleborusu ise Ø 6-7mm uç ile boruyu karşılıklı delip sağlam ve kuvvet alabileceğiniz uzunlukta tornavida ile vana açar gibi çevirerek çıkartabilirsiniz.
    Çekiç ile vurma ise sanayide kendini usta diye tabir eden malzeme bilgisi olmayan kişilere has bir yöntemdir o yüzden bu şekilde uygulamalar ilk başta seat-tube ve seleborusu giriş kısmında olacak genleşmeden ötürü kadroyu çatlatma olasılığı çok yüksektir.

6. namık dilbaz

namık dilbaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    bugün bir su borusu anahtarı ile sele borusunu söktüm. ve boru çok pas yapmış. pas sökücü sıkıp içini ve sele borusunu yağlayıp yerine taktım çokta güzel oldu.teşekkür ederim. arkadaşlara

bugün bir su borusu anahtarı ile sele borusunu söktüm. saat yönü terinde çevirdim ve açıldı. boru çok pas yapmış. pas sökücü sıkıp içini ve sele borusunu yağlayıp yerine taktım çokta güzel oldu.teşekkür ederim. arkadaşlara